EXCLUSIV Marcel Ciolacu a dezvăluit care a fost materia care i-a dat cele mai mari bătăi de cap în școală: „Am fost corigent o singură dată în viață”

Marcel Ciolacu a dezvăluit, în direct la România TV, ce medie a obținut la examenul de Bacalaureat, dar și care a fost materia la care a rămas corigent pe vremea când era la liceu.
Alina Costache
03 sept. 2024, 22:18
EXCLUSIV Marcel Ciolacu a dezvăluit care a fost materia care i-a dat cele mai mari bătăi de cap în școală: „Am fost corigent o singură dată în viață”
Marcel Ciolacu a dezvăluit la ce materie a rămas corigent în liceu

Marcel Ciolacu a vorbit la România TV despre momentele în care era elev la școală, dar și despre parcursul său profesional. Candidatul PSD la alegerile prezidențiale a dezvăluit că a fost și corigent o dată.

„Am fost întrebat ce notă am luat la BAC. Nu am știut, au trecut 38 de ani. Am dat și Bacalaureatul, am luat 7,03. Am fost doi ani la filologie, pe urmă am dat treaptă, am luat din prima, n-am rămas repetent, o singură dată am rămas corigent la ceva cu Economie politică. Aia n-am uitat-o și nu o s-o uit. M-a întrebat ce este Partidul Comunist Român. Centrul Vital al națiunii noastre… dispari, în toamnă! Sau Filozofie Politică, nu mai știu.

Citește și: EXCLUSIV Planul lui Marcel Ciolacu după alegerile prezidențiale: „O să mă duc într-o covrigărie și o să stau două-trei zile să învăț să fac covrigi”

Și cu aia că nu am muncit până la 38 de ani, am muncit de m-a luat strechea de la 19 ani, o singură dată când am plecat cu soția la facultate mi s-a dat tradiționala oală cu sarmale s-o car, mergeam cu trenul, mirosea în tot trenul, eu din acel moment nu am mai luat mâncare de la mama mea. Am muncit toată facultatea, mi-am întrețiunut familia. Am principiile mele, n-am furat, n-am dat în cap. Am muncit, mi-am întreținut copilul. Nu am vândut nicio funcție publică, ca alți candidați”, a declarat Marcel Ciolacu, la România TV.

Premierul a vorbit și despre legătura sa cu covrigii de Buzău. Acesta a recunoscut că nu știe să facă covrigi, deși este din Buzău, dar a promis că va învăța, imediat după alegeri.

„Prima oară am fost făcut covrigar. Nu am timp, dar primul lucru pe care o să-l fac, o să mă duc într-o covrigărie și o să stau două-trei zile să învăț să fac covrigi. Chiar îmi doresc să știu să fac covrigi”, a declarat Marcel Ciolacu, în emisiunea Punctul Culminant.

Citește și: EXCLUSIV Marcel Ciolacu l-a demolat pe Mircea Geoană în direct la România TV: „Cum ești independent?! Ți-ai făcut partid, ai candidat partidul tău, ai adunat pe toți care nu și mai găsesc loc în alte partide”

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
În noaptea de 28 august, Luna Sturionului schimbă energia zodiilor. Cine este cel mai puternic afectat de Luna Plină
Fanatik.ro
Craiova a ocupat Erevanul! Hotelurile spectaculoase, cu condiții de lux, în care sunt cazați jucătorii lui Coelho și legendele „Științei“. Foto exclusiv
Capital.ro
Vești pentru milioane de pensionari: ce spune Ministerul Muncii despre a 13-a pensie
Playtech.ro
Cât trebuie să plătești pentru a rămâne asigurat la sănătate de la 1 septembrie 2026. Schimbarea care îi vizează pe românii fără venituri
Adevarul
Noi restricții pentru mașinile poluante. Ce trebuie să știe posesorii de mașini vechi și de când se aplică măsura
wowbiz.ro
Destin frânt la doar 22 de ani! Cazimir Ionescu, prima reacție după ce fiica sa a fost găsită moartă: „Era în depresie”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
VIDEO Cel puțin 165 de morți și sute de persoane dispărute în urma viiturilor din Nepal și Tibet. Care a fost cauza dezastrului
iamsport.ro
Ofertă concretă de la Cadiz pentru un fotbalist de la Universitatea Craiova. Spaniolii oferă aproape 3 milioane de euro
MediaFlux
Începe recrutarea! Armata Română cheamă românii la unitățile militare
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat