EXCLUSIV. Marcel Ciolacu, întrebat de ce nu e ”mai clonțos”: Ce, suntem la Hollywood aici? Hai să construim țara asta

Întrebat joi seară, la România TV, dacă nu s-a săturat de ”spiritul pacifist” care îl caracterizează, premierul Marcel Ciolacu a răspuns cu mai multe întrebări retorice: ”Și dacă sunt mai clonțos, ce? Mă votează lumea mai mult? Ce, suntem la Hollwood aici?”. Apoi, premierul a îndemnat ”hai, dom'ne, să construim țara asta, că avem treabă”.
Irina Dumitrescu
17 oct. 2024, 23:15
EXCLUSIV. Marcel Ciolacu, întrebat de ce nu e ”mai clonțos”: Ce, suntem la Hollywood aici? Hai să construim țara asta

Invitat în emisiunea ”Punctul culminant” de la România TV, Marcel Ciolacu a fost întrebat de prezentatorul Victor Ciutacu dacă nu s-a săturat să fie ”băiatul bun” și de ce nu e ”mai clonțos”. Premierul a răspuns că nu vrea să se schimbe. ”Și dacă sunt mai clonțos, ce? Mă votează lumea mai mult? Ce vreți de la mine? Lăsați-mă în normalitatea mea. Eu așa vreau să fie condusă România. Normal”, a spus candidatul PSD la prezidențiale.

Victor Ciutacu a insistat pe subiectul ”spiritului pacifist”, astfel că prim-ministrul a ținut să întărească cele spuse anterior în emisiune. ”Ce vreți? Să vin să spun că eu lui Ciucă nu-i mai răspund? Și să iau telefonul să-l trântesc aici, în emisiune? ‘M-am săturat, dom’ne, nu-i mai răspund lui Iohannis’. Și dumneavoastră alegător, dumneavoastră român, ce-ați câștigat din asta? Ce, suntem la Hollywood aici? Hai, dom’ne, să construim țara asta, că avem treabă”, a subliniat Ciolacu.

Citește și EXCLUSIV Premierul Ciolacu: „Anul acesta România va intra în Schengen terestru. Cu certitudine”.

Cuvintele premierului l-a făcut pe Ciutacu să menționeze că ”Hollywood-ul a dat niște președinți ai SUA, așa că n-ar fi rău să fim și la Hollywood din când în când”, replica premierului fiind, și de această dată, tranșantă, chiar dacă spusă cu zâmbetul pe buze: ”Sunt ocupat acum”.

În același context, Marcel Ciolacu a fost întrebat dacă ia lecții de actorie, iar reacția lui a fost în aceeași notă, aceea că nu vrea să se schimbe și nici să joace vreun rol. ”Ar fi culmea acuma. N-am luat nici de dicție… Dom’ne, că trebuie să faci aia… Lăsați-mă cum sunt eu. Așa sunt și cu asta, basta”, a spus Ciolacu.

În finalul emisiunii, prim-ministrul a fost întrebat dacă a fost pus, ca exercițiu de dicție, să vorbească ținând creionul în gură și banul pe frunte. ”N-au apucat, pentru că am fost destul de clar”, a conchis liderul social-democraților.

Citește și EXCLUSIV Ciolacu, despre comunicarea cu Ciucă: Nu l-am mai căutat. E ca-n bancul cu Ceaușescu ilegalist

DailyBusiness
Doi muncitori îngropați de vii la 5 metri sub pământ, într-o localitate din Prahova, după surparea unui mal. Pompierii militari intervin de urgență
Spynews
O tânără din Bacău, găsită decedată, lângă o șină de cale ferată. Ar fi fost ucisă aseară. Autorul este în continuare căutat
Fanatik.ro
Daniel Băluţă răspunde apelului făcut de David Popovici. “Aşteptăm linia de finanţare pentru a face un bazin olimpic de înot”
Capital.ro
Doliu pe scena teatrului. A murit actrița care a făcut istorie. A fost o legendă, un nume de referință
Playtech.ro
Se schimbă vremea în toată țara: urmează zile reci, lapoviță și ploi abundente, anunță ANM
Adevarul
Cum poate fi învinsă Rusia „pe cale inteligentă”
wowbiz.ro
Mama fetiței de 2 ani care a murit la stomatolog, gest sfâșietor după ce nu a putut participa la înmormântare. Durere de nesuportat pentru cei doi părinți
Economica.net
Noi taxe! Cât vom plăti în plus şi pentru ce
kanald.ro
Ea este Violeta, tânăra cu chip de înger care a murit la doar 20 de ani într-un mod GROAZNIC! Mama fetei își strigă acum durerea pentru copilul mult iubit, pe care l-a pierdut când nu s-ar fi așteptat vreodată: „Erai fericită că ți-ai luat permisul. Mi-ai
iamsport.ro
Cristi Chivu îl face pe Dan Șucu să-și frece mâinile de bucurie
MediaFlux
Sondaj de ultimă oră. Surprize mari în privința luptei pentru Primăria Capitalei. Patru candidați grupați pe un segment de 1,3%
stirilekanald.ro
Anunț de ultim moment pentru români! Breaking news
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume