Excursionişti luaţi de ape. Patru dintre ei au murit

Patru excursionişti au murit în urma inundaţiilor provocate de ploile torenţiale care s-au abătut asupra provinciei Jiangxi din sud-estul Chinei, au anunţat luni autorităţile locale, relatează dpa potrivit Agerpres.
Filip Stan
22 iul. 2019, 09:24
Excursionişti luaţi de ape. Patru dintre ei au murit

Patru excursionişti au murit în urma inundaţiilor din sud-estul Chinei. În total, 285 de excursionişti din trei grupuri de turişti au rămas blocaţi în oraşul Yichun după regiunea montană din Gaohu Town a fost lovită de furtuni începând de duminică după-amiază.

Toţi excursioniştii daţi dispăruţi au fost salvaţi până luni dimineaţa, a anunţat Biroul pentru gestionarea situaţiilor de urgenţă din provincia Jiangxi. Peste 530 de membri ai echipelor de salvare au fost mobilizaţi în zonă.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Anamaria Prodan și Laurențiu Reghecampf s-au împăcat! Impresara a făcut marele anunț
Fanatik.ro
Ilie Năstase, primul mare sportiv al lumii care a semnat cu Nike. Cum l-a „furat” rivala Adidas pe „Nasty”
Capital.ro
Se pregătește un partid pentru Călin Georgescu: Un brand autodefinit drept mesianic. Nu va renunța!
Playtech.ro
Se dau bani pentru elevi în România! Sumele ajung la mii de lei, cine beneficiază de ajutor
Adevarul
Va reuși UE să finanțeze Ucraina cu banii Moscovei? Ce spun eurodeputații români
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Gestul impresionant pe care l-au făcut oamenii din Oradea, înainte ca medicul Sharma să își piardă viața. Sute de persoane s-au mobilizat pentru a-l ajuta
iamsport.ro
Șocant! Ce a pierdut un român în Donbas în urma războiului din Ucraina: 'Vor intra în posesia Rusiei'
MediaFlux
Virus gripal neobișnuit. OMS trage un semnal de alarmă privind noua tulpină
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
TRAGEDIE! A MURIT! Florin Piersic: „Dumnezeu sa te aiba in paza”