EXIT-POLL ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Cifrele de la ora 19.00. Varianta ACL

REZULTATE ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. EXIT-POLL-URI. Potrivit EXIT-POLL-urilor, de la ora 19.00, prezentate de ACL, Victor Ponta are 38% din voturi, iar Klaus Iohannis 32%. Monica Macovei este pe poziţia a treia.
Iulian Tudor
02 nov. 2014, 18:38
EXIT-POLL ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Cifrele de la ora 19.00. Varianta ACL

REZULTATE ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014EXIT-POLL-URI. Conform rezultatelor exit-poll ACL, de la ora 19.00, diferența dintre Victor Ponta și Klaus Iohannis s-a redus.

Victor Ponta – 38%

Klaus Iohannis – 32%

Monica Macovei – 8%

Călin Popescu Tăriceanu – 6%

Elena Udrea – 5%

CITEŞTE ŞI EXIT-POLL ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Primele cifre. SCORURILE candidaţilor şi surpriza de pe locul 3 UPDATE
 

REZULTATE ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014EXIT-POLL-URI. La ora 21,00, la închiderea vor fi difuzate primele rezultate ale EXIT-POLL-urilor. România TV va difuza rezultatele CSCI

Sondajele vor fi realizate de Sociopol, IRES, CURS Avangarde şi CSOP. 

REZULTATE ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Primele rezultate oficiale vor fi oferite de BEC, începând cu ora 2.00 din data de 3 noiembrie.
 
Astfel, potrivit deciziei BEC, rezultatele parţiale vot fi date publicității începând cu orele 2,00, 5,00, 9,00, 11,00, 17,00, 20,00, iar ora de referință a datelor prezentate va fi cu două ore în urmă față de momentul comunicării, adică 0,00, 3,00, 7,00, 9,00, 15,00, 18,00.

REZULTATE ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014Peste 18 milioane de cetăţeni cu drept de vot sunt aşteptaţi la urne pentru alegerea preşedintelui pentru un mandat de cinci ani, dintre cei 14 candidaţi înscrişi în cursă. Aproximativ trei milioane de români care trăiesc în afara ţării vor putea vota la alegerile prezidenţiale în cele 294 de secţii de votare în 95 de state. Urnele s-au deschis la ora 07.00, şi se închid la orele 21.00. Primii doi clasaţi se vor confrunta în turul al doilea al alegerilor prezidenţiale, programat pe 16 noiembrie.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
În plin război, Dan Șucu și-a deschis academie de fotbal la doar 300 de kilometri de Iran: „Un parteneriat ce sprijină căutarea de talente”
Capital.ro
Schimbare majoră pentru utilizatorii de carduri. Plata minimă obligatorie va crește treptat. Unde se aplică modificările
Playtech.ro
Ce monedă trebuie să alegi la POS în străinătate pentru a evita costurile suplimentare. Cum poți evita cursurile dezavantajoase
Adevarul
Scandalul ROBOR. Pot românii să își recupereze banii din rate? Ce spun experții
wowbiz.ro
Ce se întâmpla în viața medicului rezident găsit mort la Spitalul Floreasca! Lovitura pe care o primise cu două săptămâni înainte de moarte
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Drona care a bubuit în Portul Constanța ar fi a Ucrainei! Anunțul făcut de Marina Ucraineană, la scurt timp după eveniment. Reacția președintelui Nicușor Dan
iamsport.ro
Banciu a numit naționalele uriașe care ”vor dezamăgi total” la Mondial: ”Zero barat!”
MediaFlux
Hidroelectrica anunță schimbare la facturi. Vizează doar anumiți clienți, în funcție de data din contract
stirilekanald.ro
(P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți