EXIT POLL RATING POL ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Ponta – 38%, Iohannis – 32%. Surpriză pe locul 3

EXIT POLL RATING POL REZULTATE ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Victor Ponta a câştigat primul tur al alegerilor prezidenţiale cu 38,2%, fiind urmat de Klaus Iohannis care a obţinut 32,1%, potrivit rezultatelor sondajului RATING POL realizat la ieşirea de la urne, difuzat de Realitatea TV, la orele 21.00. Călin Popescu Tăriceanu, Elena Udrea şi Monica Macovei sunt la egalitate de voturi cu 6%.
Iulian Tudor
02 nov. 2014, 19:00
EXIT POLL RATING POL ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Ponta - 38%, Iohannis - 32%. Surpriză pe locul 3

EXIT POLL RATING POLITICREZULTATE ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014.  Victor Ponta şi Klaus Iohannis se vor confrunta în turul al doilea al alegerilor prezidenţiale, care va avea loc la data de 16 noiembrie.

Clasamentul sondajului realizat de Agenţia de Rating Politic arată astfel: 

Victor Ponta – 38,2%

Klasu Iohannis – 32,1%

Monica Macovei – 6%

Elena Udrea -6%

Călin Popescu Tăriceanu – 6%

Kelemen Hunor – 4,3%

Corneliu Vadim Tudor – 2,2%

Dan Diaconescu – 1.9%

Teodor Meleşcanu – 1.3%

REZULTATE ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Primele rezultate oficiale vor fi oferite de BEC, începând cu ora 2.00 din data de 3 noiembrie.

 Astfel, potrivit deciziei BEC, rezultatele parţiale vot fi date publicității începând cu orele 2,00, 5,00, 9,00, 11,00, 17,00, 20,00, iar ora de referință a datelor prezentate va fi cu două ore în urmă față de momentul comunicării, adică 0,00, 3,00, 7,00, 9,00, 15,00, 18,00.

REZULTATE ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014Peste 18 milioane de cetăţeni cu drept de vot sunt aşteptaţi la urne pentru alegerea preşedintelui pentru un mandat de cinci ani, dintre cei 14 candidaţi înscrişi în cursă. Aproximativ trei milioane de români care trăiesc în afara ţării vor putea vota la alegerile prezidenţiale în cele 294 de secţii de votare în 95 de state. Urnele s-au deschis la ora 07.00, şi se închid la orele 21.00. Primii doi clasaţi se vor confrunta în turul al doilea al alegerilor prezidenţiale, programat pe 16 noiembrie.


VOM REVENI CU AMĂNUNTE.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Atac armat lângă baza de antrenament și hotelul naționalei Angliei la Campionatul Mondial. Cel puțin nouă persoane au fost rănite
Capital.ro
Noua lege a pensiilor schimbă regulile. Cine beneficiază de reducerea vârstei de pensionare. Se scad până la 3 ani și 6 luni
Playtech.ro
Zgomot de frecare la viraj maxim: apărători, planetare sau anvelope prea late, cum faci diferența
Adevarul
De ce apare miriapodul de casă și cât de periculos este „gândacul cu multe picioare”: riscurile mușcăturii și cum scapi de el din locuință
wowbiz.ro
Medic rezident găsit fără viață în Spitalul Floreasca. Care ar fi cauza morții. Alexandru Rogobete: „Dumnezeu să te odihnească în pace, drag coleg”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Drona care a bubuit în Portul Constanța ar fi a Ucrainei! Anunțul făcut de Marina Ucraineană, la scurt timp după eveniment. Reacția președintelui Nicușor Dan
iamsport.ro
U Cluj, șanse mari să își piardă unul dintre cei mai importanți jucători: ”Nu cred că va rămâne la noi”
MediaFlux
Cum arată și cu ce se ocupă fiica cea mare a lui Cabral. Inoke Ibacka se întreține singură la 23 de ani
stirilekanald.ro
(P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți