Fază incredibilă la Cupa Africii. Gervinho a pocnit un adversar, apoi s-a comportat ca un sălbatic VIDEO

Atacantul ivorian Gervinho, aflat cu naţionala ţări sale la Cupa Africii, a primit cartonaş roşu încă din primul meci din faza grupelor, după ce a lovit un adversar cu pumnul în faţă.

20 ian. 2015, 20:27

Coasta de Fildeş, mare favorită în faţa Guineei, la Cupa Africii, era condusă cu 1-0 din minutul 36, prin golul marcat de Mohamed Yattara. Acesta a fost şi scorul pauzei, iar în debutul reprizei secunde Gervinho şi-a pierdut cumpătul.

Naby Keita a avut ghinionul să se afle în preajma jucătorului Romei şi a simţit în plină figură forţa pumnului său. Gervinho a primit imediat cartonaşul roşu, dar nici comportamentul său după această fază nu a fost tocmai normal.

Citeşte şi „M-au pus să mă dezbrac în faţa lor”. Dezvăluire cutremurătoare: De ce nimeni nu o crede că e femeie

Fără Gervinho pe teren, Coasta de Fildeş a reuşit să egaleze în minutul 72, prin Doumbia, 1-1 fiind scorul final.