Faza săptămânii în fotbal. Un portar s-a făcut singur KO VIDEO

Portarul de la Lodz s-a lovit singur cu genunchiul în faţă şi a fost schimbat în minutul 6

03 mart. 2020, 14:55

Faza săptămânii în fotbal vine din campionatul Poloniei. Un portar s-a făcut singur KO şi a trebuit să fie schimbat chiar din minutul 6. Fotbalistul care evoluează la LKS Lodz și-a spart singur nasul la o fază care nu anunţa mari probleme pentru poarta sa. La o fază în care a încercat să degajeze o minge din propriul careu, Dabrowski și-a dat singur cu genunchiul în nas și nu a mai putut continua partida.

Imaginile au devenit virale, iar fanii au postat comentarii ironice, chiar dacă portarul de 32 de ani va sta o lună pe tuşă şi va reveni pe teren cu o mască de protecţie.

Meciul cu Arka s-a terminat la egalitate, 1-1, iar LKS Lodz, echipa ghinionistului goalkeeper, rămâne pe ultimul loc în Polonia, cu doar 17 puncte în 24 de partide.