FC Barcelona, al doilea meci fără victorie în 2017. Messi a salvat-o de la o mare ruşine

FC Barcelona a terminat la egalitate, duminică, în deplasare, scor 1-1 (0-0), cu formaţia Villarreal, într-un meci din etapa a 17-a şi a rămas pe locul trei în clasamentul din Spania, la cinci puncte în urma liderului Real Madrid.

09 ian. 2017, 06:21

Villarreal a deschis scorul prin Sansone, în minutul 49, Barcelona reuşind egalarea prin Messi, în minutul 90, starul argentinian transformând o lovitură liberă de la 20 de metri.

A fost al doilea meci jucat de catalani în 2017, după ce joi seara, în Cupa Regelui, trupa lui Luis Enrique a pierdut cu 1-2 la Athletic Bilbao. Tot Messi a fost cel care a înscris atunci, când bascii aveau un avantaj de 2-0. Acum, FC Barcelona s-a îndepărtat la cinci puncte de liderul Real Madrid, care are şi un meci mai puţin disputat.