FCSB – DINAMO 3-3 în etapa a 2-a din Liga 1. Nebunie pe Arena Naţională VIDEO

FCSB şi Dinamo au remizat, duminică, pe Arena naţională, scor 3-3, într-un meci contând pentru etapa a 2-a din Liga 1.

29 iul. 2018, 19:56

FCSB a început mai bine meciul și au deschis scorul după doar 10 minute. Man a executat un corner, mingea a ajuns la Gnohere, iar francezul l-a învins fără emoții pe Penedo. Egalarea a venit în cele din urmă în prelungirile primei reprize. Axente a profitat de o eroare a lui Benzar, a pivotat și l-a învins elegant pe Bălgrădean.

La fel ca în prima repriză, doar 10 minute le-au trebuit celor de la FCSB pentru a înscrie. Coman a înscris direct din corner, după o gafă inimaginabilă a lui Penedo. Dinamo nu a cedat, a început să atace, iar Nistor a adus egalarea în minutul 61 după o fază superbă creată pe axa Popescu – Hanca – Nistor. FCSB a profitat de o nesincronizare uriașă a apărării dinamoviste, care l-a lăsat singur pe Coman într-o poziție ideală, iar acesta l-a învins pe Penedo cu un șut curat, la colțul lung. Dinamo e egalat în minutul 89, prin Popescu, care a înscris superb, cu capul, după o centrare perfectă venită din cornerul executat de Salomao.

FCSB – DINAMO LIVE TEXT (Rezumat VIDEO AICI)

FCSB – DINAMO min. 90+3: s-a terminat meciul: FCSB – DINAMO 3-3

FCSB – DINAMO min. 89: GOL DINAMO! A marcat M. POPESCU, cu capul, după un corner executat de Salomao!

FCSB – DINAMO min. 86: schimbare la FCSB: iese Man, intră Moruţan

FCSB – DINAMO min. 76: cartonaş galben pentru Nistor

FCSB – DINAMO min. 75: schimbare la Dinamo: iese Sorescu, intră Pesic

FCSB – DINAMO min. 72: schimbare la FCSB: iese Gnohere, intră Qaka

FCSB – DINAMO min. 68: schimbare la Dinamo: iese Axente, intră Moldoveanu

FCSB – DINAMO min. 67: GOL FCSB! FL. COMAN a marcat din nou, după o pasă a lui Fl. Tănase!

FCSB – DINAMO min. 63: schimbare la Dinamo: iese Hanca, intră Gomelt

FCSB – DINAMO min. 61: GOL DINAMO! A marcat NISTOR, di careu, după o pasă a lui Hanca!

FCSB – DINAMO min. 59: cartonaş galben pentru Corbu

FCSB – DINAMO min. 55: GOL FCSB! FL. COMAN a marcat direct din corner, la colţul scurt, după o gafă colosală a lui Penedo!

FCSB – DINAMO min. 54: Penedo intervine excelent la şutul lui Bălaşa din lovitură liberă de la 30 de metri

FCSB – DINAMO min. 46: Penedo respinge şutul lui L. Filip

FCSB – DINAMO min. 46: schimbare la FCSB: iese Teixeira, intră Fl. Coman

FCSB – DINAMO min. 45+6: s-a terminat prima repriză: FCSB – DINAMO 1-1

FCSB – DINAMO min. 45+2: GOL DINAMO! A marcat AXENTE, din careu, cu un şut din întoarcere!FCSB – DINAMO min. 45: cartonaş galben pentru M. Popescu

FCSB – DINAMO min. 35: cartonaş galben pentru HancaFCSB – DINAMO min. 31: M. Popescu l-a bruscat pe Man şi se produce apoi o îmbrânceală între jucători. Haţegan nu acordă nici un cartonaş

FCSB – DINAMO min. 21: Katsikas execută în zid o lovitură liberă de la 20 de metriFCSB – DINAMO min. 20: cartonaş galben pentru Man

FCSB – DINAMO min. 17: cartonaş galben pentru Ov. PopescuFCSB – DINAMO min. 13: cartonaş galben pentru Gnohere

FCSB – DINAMO min. 10: GOL FCSB! A marcat GNOHERE, din 10 metri, cu un şut după un corner executat pe jos de Man!

FCSB – DINAMO min. 8: Penedo scoate greu şutul lui Fl. Tănase

FCSB – DINAMO min. 2: meciul este oprit după ce fabii lui Dinamo au aruncat cu torţe pe teren

FCSB – DINAMO min. 1: Cele două echipe au intrat pe teren. Plouă torenţial la Bucureşti, iar acoperişul nu este tras

FCSB DINAMO 3-3 (1-1)

Au marcat: Gnohere 10, Fl. Coman 55, 68 / Axente 45+2, Nistor 61, M. Popescu 89

FCSB: Bălgrădean – R. Benzar, Planic, Bălașa, Momcilovic – Ov. Popescu, L. Filip – Man (86 Moruţan), Fl. Tănase, Teixeira (46 Fl. Coman) – Gnohere (72 Qaka). Antrenor: Nicolae Dică.

DINAMO: Penedo – Corbu, M. Popescu, Katsikas, Popovici – Hanca (63 Gomelt), Mahlangu, Nistor – Sorescu (75 Pesic), Axente (68 Moldoveanu), Salomao. Antrenor: Florin Bratu.