FCSB a făcut egal cu FC Bruges, în primul amical din Olanda. A marcat Teixeira, Tănase a ratat un penalty VIDEO

FCSB a început cu o remiză seria de meciuri amicale din Olanda. Campioana Belgiei, Club Brugge, a fost adversara echipei lui Nicolae Dică.

04 iul. 2018, 18:56

FCSB s-a încălzit greu în amicalul disputat împotriva lui Club Brugge. Belgienii au deschis scorul încă din minutul 5, dar Felipe Teixeira a restabilit egalitatea în repriza a doua.

FCSB a fost aproape să câştige meciul, dar Florin Tănase a ratat un penalty obţinut de Moruţan cu un sfert de oră înainte de final. FCSB-Club Brugge s-a terminat astfel cu scorul de 1-1

Următorul amical al Stelei se va juca sâmbătă, 7 iulie, împotriva lui Ajax Amsterdam.