FCSB-LASK Linz: Elias Charalambous – Nu mergem în grupe doar ca să ne distrăm, vrem să câştigăm jocuri!

Echipa bucureşteană FCSB a învins joi seara, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia austriacă LASK Linz, şi s-a calificat pe tabloul principal al Ligii Europa.
Filip Stan
30 aug. 2024, 00:03
FCSB-LASK Linz: Elias Charalambous – Nu mergem în grupe doar ca să ne distrăm, vrem să câştigăm jocuri!

Elias Charalambous, antrenorul echipei FCSB, îşi doreşte victorii în grupele Liga Europa, acolo unde bucureştenii vor evolua după şase ani de pauză, din sezonul 2017-2018.

Gigi Becali, prima reacţie după calificarea FCSB: „Îmi era teamă doar de ghinion”

„Felicitări pentru jucătorii mei. În ultima vreme am trecut prin momente grele, dar le-am spus că nu pot uita fotbalul pe care îl ştiu. Astăzi reuşim să ne întoarcem în Europa League. E un lucru mare pentru club, sunt foarte bucuros pentru jucătorii mei şi pentru fani. Această victorie de astăzi ne va da un impuls să revenim în campionat. Este o calificare foarte mare pentru aceşti băieţi. Am trecut de momentele grele, a fost un meci dificil, dar golul căpitanului ne-a salvat. Nu e momentul să vorbim despre transferuri. Nu mergem în grupe doar ca să ne distrăm, vrem să câştigăm jocuri!”, a declarat Elias Charalambous, după victoria cu 1-0 obţinută joi seara, în Ghencea, cu LASK Linz, în play-off-ul Liga Europa.

Meciul FCSB-LASK Linz: Darius Olaru – Nu prea e timp de petreceri!

Darius Olaru, căpitanul echipei FCSB, a marcat golul calificării în faza următoare a Ligii Europa, dar ştie că bucureştenii nu au timp de petreceri.

Victor Ciutacu, după calificarea FCSB: „Vă rugăm sa ne scuzaţi, da’ noi nu pariem, ci facem treabă. Vă pupă Serghei”

„A fost o partidă foarte dificilă. Ştiam că ne va aştepta acest lucru. Ne bucurăm că am marcat şi am reuşit să ne calificăm. Am muncit mult şi de asta am câştigat campionatul, pentru calificări de accest gen. Ne bucurăm că am ajuns aici! Acum nu prea e timp de petrecere! Peste trei zile ne aşteaptă un meci dificil, în campionat, unde stăm ceva mai prost”, a declarat Darius Olaru.

 

DailyBusiness
Poliția Locală București îi avertizează pe șoferi: Nu mai dați bani parcagiilor de ocazie
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
Nu s-a văzut la TV: Ianis Hagi, certat de Mircea Lucescu! „Chiar la schimbare i-a făcut observațiile!”
Capital.ro
Se schimbă ora în România. În ce zi se dau ceasurile înainte cu o oră. Are efecte ascunse asupra organismului
Playtech.ro
Doar 13 țări din lume mai au aer curat şi trei dintre ele se află în Europa. Cum stă România la acest capitol
Adevarul
Ordonanța invizibilă de combatere a creșterii prețurilor la carburanți: „Scade riscul penuriei, dar efectele sunt inexistente”
wowbiz.ro
Codruța Filip, „săgeată” pentru Valentin Sanfira? Mesajul cu subînțeles postat de artistă după ce a confirmat divorțul: „Nimeni nu joacă mai bine rolul de victimă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O familie și-a găsit sfârșitul după ce a mâncat același mic-dejun. Cum s-a petrecut tragedia
iamsport.ro
Legenda Stelei acuză că un coleg al său a fost ”lucrat” pentru a i se face loc lui Gică Hagi: ”Întrebați-l pe Iordănescu!”
MediaFlux
Iranul pregătește bomba nucleară. Răsturnare de situație în războiul din Orientul Mijlociu
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj