Femeia care şi-a părăsit fiica bolnavă de leucemie a revenit la spital. Fiica ei s-a stins din viaţă

Elena Lăcrămioara Dobrican a revenit la Spitalul de Copii din Cluj-Napoca, după patru zile de căutări disperate. Femeia de 38 de ani și-a părăsit fiica de 12 ani, bolnavă de leucemie, și a plecat fără să spună nimănui un cuvânt. Între timp, Maria Cristiana, copila bolnavă de leucemie, a murit pe patul de spital.
Filip Stan
13 ian. 2015, 21:17
Femeia care şi-a părăsit fiica bolnavă de leucemie a revenit la spital. Fiica ei s-a stins din viaţă

Polițiștii din Cluj au anunțat că femeia din Bistrița, cea care era internată cu fiica ei la Spitalul de Copii din Cluj, a apărut la unitatea medicală. Aceasta va trebui să le explice polițiștilor pe unde a umblat patru zile, timp în care copilul ei s-a stins pe patul de spital, luni seara, scrie ziarulclujean.ro.

„Marți seara, în jurul orei 19.30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că femeia de 38 de ani, dată în urmărire națională, s-a prezentat la unitatea medicală din Cluj-Napoca, de unde a plecat în data de 9 ianuarie”, se arată într-un comunicat al IPJ Cluj.

Femeia le-a declarat anchetatorilor ca a fugit la mormântul părintelui Arsenie Boca și și-a căutat liniștea în rugăciune. Aceasta a mai spus că a fost și pe la Mănăstirile din Moldova.

Citeşte şi DRAMĂ la Cluj: O femeie a dispărut fără urmă din cauza fetiţei sale bolnave de leucemie VIDEO

DailyBusiness
Salariile președintelui și premierului României ar putea crește MULT odată cu noua lege a salarizării
Spynews
Iubita lui Andrei Ștefănescu a împlinit 37 de ani! Ștefania Ducă a sărbătorit alături de prezentator și de fiul acestuia
Fanatik.ro
Mihai Rotaru dezvăluie momentul în care a vrut să plece de la Universitatea Craiova: „Le-am spus lui Pavel Badea și Sorin Cârțu că e gata!”
Capital.ro
Amenzi de până la 1.500 de lei pentru șoferi. O primărie introduce reguli noi pentru parcări. Vor fi obligați să mute mașina
Playtech.ro
Ai observat un punct albastru pe telefonul tău Android? Ce semnifică noul indicator introdus de Google
Adevarul
De ce evită tot mai mulți români să vorbească cu vecinii și cum a dispărut ideea de comunitate
wowbiz.ro
Răsturnare de situație în cazul crimei din Bihor! Tatăl Alisiei a făcut publice ultimele mesaje ale adolescentei ucise: „Nu mă lasă în pace”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ionuț, un tânăr de 22 de ani din Prahova, este căutat de polițiști după ce a plecat de acasă și nu s-a mai întors
iamsport.ro
O veste bună și una foarte proastă pentru suporterii Stelei
MediaFlux
SUA retrag avioane, distrugătoare și submarine din NATO. Motivul, reducerea prezenței militare americane în Europa
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți