Femeie agresată pe o stradă din Sectorul 6, după o provocare pe TikTok. Polițiștii au arestat un tânăr

Poliţiştii bucureşteni s-au sesizat din oficiu şi au făcut verificări, după apariţia pe platforma de socializare TikTok, a unei filmări în care un bărbat pe nume „Alin” agresează o femeie pe o stradă din sectorul 6 în urma unor provocări în mediul online.
Alina Costache
16 ian. 2025, 08:55
Femeie agresată pe o stradă din Sectorul 6, după o provocare pe TikTok. Polițiștii au arestat un tânăr

Un bărbat a agresat o femeie pe o stradă din Sectorul 6, după o provocare pe TikTok. Poliţia Capitalei a anunțat, miercuri, că agresor a fost arestat preventiv pentru 30 de zile.

„În urma imaginilor şi informaţiilor apărute în spaţiul public, ce fac referire la faptul că o persoană, în urma unor provocări în mediul online, ar fi agresat o femeie în timp ce se deplasa pe o stradă, Serviciul Informare şi Relaţii Publice este abilitat să comunice următoarele: Poliţişti din cadrul Direcţiei Generale de Poliţie a Municipiului Bucureşti – Sector 6 s-au sesizat din oficiu, vericările fiind continuate pentru stabilirea cu exactitate a situaţiei şi a împrejurărilor în care a avut loc evenimentul”, a anunţat Poliţia Capitalei, într-un comunicat de presă.

Citește și: O tânără a născut pe o stradă din zona Parcului Tei, în București. Bebeluşul nu a supravieţuit

Sursa citată recomandă, în toate cazurile, în mod special în ceea ce priveşte acţiunile săvârşite ca urmare a unor provocări provenite din mediul online, ca înainte de a se implica în punerea în practică a anumitor provocări, oamenii să se gândească la „consecinţele pe termen lung, care pot fi foarte serioase”.

Citește și: Tânără reprimită la job deși fusese concediată pentru că era campioană la întârzieri. Cum a fost posibil așa ceva

„Dacă întâlniţi provocări care pun în pericol viaţa sau siguranţa vreunei persoane, semnalaţi-le atât platformei online respective, dar mai ales autorităţilor competente. Astfel, puteţi contribui la protejarea celor din jur. Foarte important: Fiţi bine informaţi despre riscurile online. Provocările acceptate se pot transforma în infracţiuni. Învăţaţi cum să identificaţi şi să evitaţi escrocheriile, phishing-ul şi alte pericole ale internetului”, mai spune Poliţia Capitalei.

DailyBusiness
Propaganda comunistă prinde pe TikTok. 130 de milioane de vizualizări din doar 200 de postări
Spynews
Andreea Marin, despre cum și-a dat seama că suferă de depresie. Vedeta a făcut terapie
Fanatik.ro
Prietenul lui Michael Schumacher, mărturisire sfâșietoare! Lovitură cruntă pentru fanii fostului pilot de Formula 1
Capital.ro
Doliu în fotbal. Legenda lui AC Milan a murit: Mâinile sale ca niște „clești” au făcut din Milan un protagonist al numeroaselor victorii
Playtech.ro
Temperaturile scad din nou şi vin ninsorile. Harta care arată unde va ninge şi va ploua abundent în următoarele zile
Adevarul
Ce a făcut o femeie căreia nu i s-a acordat prioritatea pe trecerea de pietoni. Promptitudinea răspunsului a uimit pe toată lumea
wowbiz.ro
Andreea Bălan a dat vestea bombă! Este știrea momentului în showbiz. Ea și Victor Cornea sunt în culmea fericirii
Economica.net
Cât va creşte euro, ce se va întâmpla cu preţurile, în decembrie şi în 2026
kanald.ro
Preotul Ioan Andrioaie s-a stins după o viață de poveste! Întreaga comunitate este îndoliată
iamsport.ro
A plecat de la PRO TV, s-a făcut pompier și a fost primul om care a intrat în ”iadul” de la Colectiv: ”Scria «Mami» pe telefon în timp ce suna”
MediaFlux
Ucraina e de acord cu planul de pace. Ce prevede documentul propus de SUA
stirilekanald.ro
Anunțul momentului pentru români!
substantial.ro
Cum facem diferența între stres, burnout și sindromul de oboseală cronică