Femeie ucisă cu sânge rece de soţ. Criminalul şi-a omorât şi prima soţie, cu 22 de ani în urmă

Un bărbat din Capitală a fost reţinut, miercuri, fiind suspectat că şi-a ucis soţia cu mai multe lovituri de cuţit, din gelozie. Anchetatorii spun că în urmă cu 22 de ani, el şi-a omorât în acelaşi fel prima soţie şi a făcut 13 de ani puşcărie.
Filip Stan
11 oct. 2017, 05:49
Femeie ucisă cu sânge rece de soţ. Criminalul şi-a omorât şi prima soţie, cu 22 de ani în urmă

O femeie a fost găsită fără suflare, miercuri, în apartamentul închiriat în cartierul Titan. Descoperirea şocantă a fost făcută chiar de fiul victimei. Imediat, zona a fost împânzită de poliţişti. Pe corpul femeii, criminaliştii au găsit multiple urme de violenţă.

Principalul suspect a fost prins de oamenii legii în Teleorman. Potrivit România TV, este vorba de un bărbat de 51 de ani, soţul femeii. Cercetările efectuate au stabilit că între victimă şi soţul acesteia aveau loc frecvente certuri. Din data de 9 octombrie victima nu a mai fost văzută şi nici nu a intrat în contact cu vreo persoană, ulterior fiind găsită decedată.

”Din datele şi probele administrate s-a conturat ipoteza că principal suspect în această cauză este soţul victimei, dispărut de la domiciliu. S-a reliefat posibilitatea ca acesta să se afle într-o zonă a graniţei de sud a ţării, iar în colaborare cu poliţişti ai Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Teleorman, bărbatul a fost depistat. Ulterior, suspectul, de 51 de ani,  a fost condus la audieri, la sediul Poliţiei Capitalei”, mai spun poliţiştii.

Surse din cadrul anchetei au precizat că bărbatul şi-a lovit soţia cu un corp dur şi apoi a înjunghiat-o de mai multe ori.

Potrivit aceloraşi surse, în urmă cu 22 de ani, bărbatul şi-a omorât în acelaşi fel prima soţie şi a făcut 13 ani de închisoare pentru omor.

Ambele crime au fost comise din gelozie, mai spun sursele citate.

DailyBusiness
Paștele devine tot mai scump. Bugete de până la 1.000 de lei per familie și semne de încetinire economică
Spynews
Bebelușul unui român, găsit printre droguri, mucegai și gunoaie. Scene greu de imaginat în Roma
Fanatik.ro
Marius Alexe, amintiri fabuloase cu Neymar de la meciul de retragere al lui Ronaldo: ”Aschilambic! Tavi Popescu arăta wow pe lângă el”
Capital.ro
Obligație pentru românii care stau la bloc. Ești răspunzător legal față de vecinii care locuiesc sub tine
Playtech.ro
Contract de donație pentru casă. Cine îl poate ataca şi cât costă actele la notar
Adevarul
Cum au fost construite minunile ingineriei antice. Dunărea și munții, mutați pentru Podul lui Traian și Sarmizegetusa Regia
wowbiz.ro
Mircea Lucescu este condus pe ultimul drum în Vinerea Mare. Semnificația profundă a zilei în care creștinii își plâng Mântuitorul
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Incident tragic în Joia Mare! Un bărbat și-a pierdut viața în Bihor, după ce utilajul pe care îl conducea a căzut într-o râpă de 7 metri
iamsport.ro
”Miron Cozma striga din tribună”. S-a aflat după 30 de ani! Motivul incredibil pentru care Răducioiu s-a retras de la națională
MediaFlux
Hristos a Înviat! Tradiții și obiceiuri în Noaptea de Înviere și în prima zi de Paște. Ce este obligatoriu
stirilekanald.ro
Știrea momentului în România!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj