Femeie lovită pentru că a parcat greşit

Caz revoltător în Satu Mare. O Femeie a fost lovită de față cu copilul, de un funcționar al Consiliului Județean. Femeia susține că și-a parcat mașina în fața unei case pentru a-si duce copilul la scoală iar un bărbat a lovit-o brutal în faţă.
Filip Stan
18 ian. 2018, 09:39
Femeie lovită pentru că a parcat greşit

O femeie, în vârstă de 41 de ani, susține că a fost lovită de un funcționar al Consiliului Județean Satu Mare, în zona Grădiniței 14 Mai. Femeia susține că și-a parcat mașina în fața unei case, într-un mod care să permită accesul în curte, pentru a-și duce copilul de trei ani la grădiniță. Doar că, între timp, a ieșit din locuință un funcționar al Consiliului Județean, care i-a reproșat modul în care a parcat.

Potrivit presasm.ro, de aici, totul a degenerat în ceartă, iar funcționarul public i-ar fi aplicat femeii o lovitură la nivelul nasului. De față cu minorul, de trei ani! Femeia a suferit o fractură de piramidă nazală, cu deplasare. Victima a obținut un certificat medico-legal, în care scrie că are nevoie de 14-16 zile de îngrijiri medicale.

„În această dimineață, în jurul orei 07.53, am oprit pe strada Ion Galu pentru a-mi duce copilul la grădiniță. Am oprit aproape de accesul într-un imobil, lângă un stâlp. Menționez că acel imobil avea două ieșiri. La un moment dat am auzit un claxon. Proprietarul casei a încercat să iasă din curte. Eu am tras mașina spre stâlp, pentru a ieși din cadru. Apoi, am ieșit din mașină, pentru a-mi lua copilul. Acesta s-a repezit spre mine și mi-a spus că o să cheme poliția. Eu m-am dat câțiva pași mai în spate și i-am spus să o cheme, căci dacă sunt vinovată o să plătesc. Apoi a încercat să repornească din loc, dar s-a oprit din nou, spunând că i-am lovit mașina. A coborât și m-a lovit direct în față. Chiar dacă aș fi greșit, să spunem așa, nu trebuia să mă lovească în acest hal”, a povestit Natalia T. pentru reporterii PresaSM.

Femeia spune că încearcă să ajungă la o înțelegere amiabilă cu persoana pe care o acuză că i-a fracturat piramida nazală.

Totuși, femeia a depus plângere penală împotriva agresorului, în cazul în care acesta nu se va ajunge la o cale de mijloc.  Contactat direct și prin intermediari, funcționarul nu a vrut să facă niciun comentariu. Totuși, acesta a sugerat că ar fi fost provocat. 

DailyBusiness
Ce să NU faci niciodată la un interviu de angajare. Cea mai importantă întrebare pe care ar trebui să o pui: „Îți arată adevărul dincolo de aparențe”
Spynews
Legătura între coșmaruri și riscul de deces precoce. Sfaturi pentru gestionarea stresului
Bzi.ro
Ce a făcut Mihai Leu chiar înainte să moară, deși era în comă profundă. Soția sportivului a oferit detalii dureroase
Fanatik.ro
Specia care a invadat România. Atacă direct culturile de legume și nimic nu îi face rău
Capital.ro
Obligatoriu pentru proprietarii de apartamente. Trebuie să transmită asociației de proprietari
Playtech.ro
Cum reușesc japonezii să doarmă relaxați fără aer condiționat sau ventilator, chiar și în timpul caniculei. Metodele simple
DailyBusiness
România atinge pragul critic de 60% datorie publică. Guvernul promite măsuri drastice: „Facem curățenie în sinecuri și cheltuieli discreționare”
Adevarul
Pensionarii, îngenuncheați de măsurile de austeritate. Analist: „Statul ar fi trebuit să fie primul afectat”
wowbiz.ro
Anna, soția lui Mihai Leu, interviu în lacrimi: „I-am spus să se odihnească… și el mi-a răspuns cu o lacrimă, deși era în comă profundă”. Ultimele clipe ale campionului povestite în exclusivitate
Spynews
Scene dureroase la înmormântarea lui Mihai Leu. Soția lui, Anna, a plâns în hohote lângă sicriul marelui sportiv | FOTO
Spynews
Ultima postare a motociclistului italian, înainte să moară! Bărbatul era fascinat de urșii din România | FOTO
Evz.ro
Invazia care a întunecat cerul. Roiuri de lăcuste au pus stăpânire pe munți și orașe
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
FOTO. Frumoasa iubită a milionarului român din Rusia a spus „Da”
kanald.ro
Cutremur azi dimineață în România! În ce zonă s-a produs seismul
Cancan.ro
Dublă tragedie la Iași! Mamă și fiu, morți după ce au consumat acest aliment
Playsport.ro
Băiat de 8 ani, găsit trăind printre câini. Nu știe să vorbească, comunică doar prin lătrat și...
Capital.ro
A murit marea actriță. A fost una dintre cele mai frumoase și iubite artiste
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. Arată ca un manechin, dar a fost livratoare de mâncare
stirilekanald.ro
Dentistul care și-a otrăvit soția cu venin de șarpe a primit o veste teribilă după gratii
Primul semn neobișnuit de cancer de colon, potrivit medicilor
MediaFlux
Aproape o sută de mii de români și-au primit deja banii de pensii! Peste 900.000 de oameni cotizează în continuare
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Financial Times: Unirea dintre „urs” și „dragon” sperie Occidentul. Cum îl poate folosi Xi pe Putin