Fetiţă de opt ani aflată pe bicicletă, accidentată mortal. Şoferul a fugit de la faţa locului

O fetiţă de opt ani dintr-o comună ieşeană a murit, miercuri seară, după ce a fost lovită o maşină, în timp ce se afla pe bicicletă, şoferul autoturismului fugind de la locul accidentului.
Iulian Tudor
04 sept. 2019, 20:06
Fetiţă de opt ani aflată pe bicicletă, accidentată mortal. Şoferul a fugit de la faţa locului

Accidentul s-a petrecut în comuna ieşeană Ungheni, în apropierea parcului din localitate.

Fetiţa plecase de acasă să se plimbe cu bicicleta, iar pe drumul care străbate localitatea a fost lovită violent de o maşină condusă de un bărbat de 61 de ani.

La faţa locului au ajuns două echipaje ale ISU Iaşi, victima fiind transportată în stare gravă la Spitalul de Copii „Sfânta Maria” din Iaşi. Medicii au încercat resuscitarea fetiţei timp de câteva zeci de minute, însă în final a fost constatat decesul acesteia.

Şoferul a părăsit locul accidentului, fiind prins de poliţişti într-o altă localitate, situată la câţiva kilometri de locul accidentului. El nu consumase băuturi alcoolice.

Apropiaţii şoferului spun că acesta suferă de o boală gravă, fiind supus în ultima perioadă unor tratamente severe.

Bărbatul care a comis accidentul a fost adus pentru audieri la sediul Poliţiei Rutiere din Iaşi.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Una dintre cele mai așteptate nunți din showbiz a avut loc înainte de Crăciun! Două vedete s-au căsătorit în mare secret
Fanatik.ro
Care a fost, de fapt, adevărata relație dintre Cornel Dinu și Valentin Ceaușescu? Dezvăluirile prietenului de-o viață Tică Dănilescu
Capital.ro
O legendă a muzicii rock a plecat să colinde îngerii de Crăciun. Era cunoscut și iubit de toată lumea. Succesul său nu a cunoscut limite
Playtech.ro
În ce zile se merge la colindat. Ce se face din 24 decembrie până la Anul Nou
Adevarul
Mii de bucureșteni așteaptă de ani recunoașterea unui drept garantat prin lege. Puțini știu că îl pot obține mai repede
wowbiz.ro
Ce a apărut în locul in care Mălina Guler și-a dat ultima suflare. Ipoteze șocante circulă pe internet: „Ar fi căzut 15-20 de persoane din acel bloc… au mai murit 3”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
EXCLUSIV Denise Rifai, pregătită pentru viața în doi! Vedeta Kanal D ne-a dezvăluit planurile sale pentru 2026: „A venit momentul”
iamsport.ro
Discuțiile din culise dintre Gino Iorgulescu și Mugur Isărescu pentru un proiect uluitor în fotbalul românesc, la un mare club
MediaFlux
CSM, reacție dură după referendumul propus de Nicușor Dan: Referendumul nu e printre modalităţile de demitere a membrilor CSM
stirilekanald.ro
Rusia anulează acordul militar cu România. Schimbare majoră care declanșează alerta în NATO
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet