Fiicele lui Vladimir Drăghia nu l-au urmărit niciodată în serialul Clanul. Motivul pentru care actorul își ține copilele departe de această lume: „Să se mândrească cu ce fac ele, nu cu ce fac eu”

Vladimir Drăghia a spus recent, într-un interviu, că fiicele lui, Zora și Alegra, nu l-au urmărit niciodată până acum în serialul "Clanul" în care joacă.
Alina Costache
21 mart. 2024, 12:19
Fiicele lui Vladimir Drăghia nu l-au urmărit niciodată în serialul Clanul. Motivul pentru care actorul își ține copilele departe de această lume:

Vladimir Drăghia spune că el și Alice Cavaleru nu au acasă televiziune prin cablu, însă au acces la Voyo, iar copilele se pot uita la desene animate.

Vladimir Drăghia are 38 de ani, are o carieră de succes în televiziune și familia pe care și-a dorit-o alături de Alice Cavaleru. Actorul s-a schimbat mult de când în viața lui au apărut cele două fetițe. În vreme ce mulți copii din familii celebre obișnuiesc să se mândrească la școală sau în grupul de prieteni cu realizările părinților lor, Vladimir Drăghia susține că nu pune accent pe acest lucru în fața fiicelor lor. Actorul se raportează acum mai mult la Zora, pentru că cealaltă fiică, Alegra, e prea mică și momentan nu înțelege prea mare lucru, despre meseria și celebritatea lui.

Actorul a explicat de ce fiicele sale nu l-au urmărit până acum niciodată în serialul „Clanul”, în care joacă.

„Echipa de la ‘Clanul’ este atât de profi, încât recunosc că m-a bătut gândul să o aduc pe set, dar ținând cont de cât de profi este echipa, acolo este armată, totul este la minut, mi-a fost frică să o aduc pentru că, fiind copil, nici nu pot să îi spun să stea într-un loc și să nu zică nimic. În același timp, nici nu aș vrea cumva să pericliteze munca întregii echipe făcând vreo tâmpenie pe acolo. Așa că am preferat să o țin acasă, să îi povestesc ce se întâmplă”, a declarat Vladimir Drăghia pentru EGO.ro.

Citește și Ce a decis Prima TV în legătură cu Șerban Huidu. Au trecut 24 de ani de „Cronica cârcotaşilor”

Actorul i-a arătat fiicei sale cu ce se ocupă, în urmă cu doi ani, când a luat-o cu el la teatru.

„Am luat-o o dată la teatru, dar era acum aproape doi ani. La o piesă pe care nu cred că a înțeles-o. Poate o iau la teatru peste câteva luni, când cred că o să fie mai dispusă să înțeleagă ce se întâmplă acolo”, a explicat el.

Fetele nu l-au văzut, însă, niciodată jucând în serialul Clanul pentru că nu au cablu tv acasă. Actorul și soția lui, Alice Cavaleru, au hotărât ca micuțele lor să nu-și petreacă timpul în fața televizoarelor, dar, uneori, se mai uită la desene animate.

„Ca să fiu extrem de sincer. Noi nu avem televiziune prin cablu acasă. Ne-am pus, în schimb, Voyo, pentru serial. Momentele în care vrem să ne uităm la seriale, sunt momente în care alegem noi să ne uităm. De obicei ne uităm la televizor când copiii dorm sau când nu sunt acasă. Ea nu prea are timp ca să se uite și dacă are, să zicem că îi dăm 20 de minute pe zi, atunci preferă să se uite la desene animate. Așa că nu o să o oblig niciodată să se uite la taică-su, care cine știe ce zice pe acolo, în loc să se uite la desene. Are timp. Pe Voyo vor rămâne episoadele mult timp de acum înainte, când o să fie un pic mai mare, și dacă o să fie curioasă, o să poată să se uite”, a mai povestit actorul.

Citește și Irinel Columbeanu, de urgență la spital. Fostul afacerist a suferit un AVC, iar acum se văd efectele. „E bine să evit supărările”

„Dacă i-aș permite să se mândrească cu ce face taică-su, cumva ar trebui să-mi asum și dacă fac eu vreo tâmpenie, ar trebui să-i fie ei rușine. Încercăm să umblăm la mândrie, să nu fie prea mândră. Dacă e să fie mândră cu ceva, să fie cu ce a făcut cea, nu cu ce face taică-su. De mică trebuie să o învățăm. Adică să se mândrească cu ce face ea, nu cu ce fac eu. Dacă i-aș permite să se mândrească cu ce face taică-su, cumva ar trebui să-mi asum și dacă fac eu vreo tâmpenie, ar trebui să-i fie ei rușine. Motiv pentru care nu o să-i dau nici oportunitatea să se bucure de ce fac eu bun, nici nu o să o încarc cu eventuale tâmpenii pe care le voi face pe viitor. N-ai de unde să știi niciodată. Suntem oameni, ni se mai pot întâmpla tot felul de tâmpenii. Sper să nu se întâmple, dar nu aș fi la prima”, a spus el.

 

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
În noaptea de 28 august, Luna Sturionului schimbă energia zodiilor. Cine este cel mai puternic afectat de Luna Plină
Fanatik.ro
Starul din fotbalul mondial care știe toate câștigătoarele de Liga Campionilor! A ezitat când a pronunțat numele Stelei. Video
Capital.ro
Vești pentru milioane de pensionari: ce spune Ministerul Muncii despre a 13-a pensie
Playtech.ro
Cât trebuie să plătești pentru a rămâne asigurat la sănătate de la 1 septembrie 2026. Schimbarea care îi vizează pe românii fără venituri
Adevarul
Fostul emisar special al SUA pentru Ucraina îl compară pe Putin cu Hitler: „Îngrijorarea mea: vom ajunge la un al Treilea Război Mondial”
wowbiz.ro
Destin frânt la doar 22 de ani! Cazimir Ionescu, prima reacție după ce fiica sa a fost găsită moartă: „Era în depresie”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
VIDEO Cel puțin 165 de morți și sute de persoane dispărute în urma viiturilor din Nepal și Tibet. Care a fost cauza dezastrului
iamsport.ro
Ofertă concretă de la Cadiz pentru un fotbalist de la Universitatea Craiova. Spaniolii oferă aproape 3 milioane de euro
MediaFlux
Începe recrutarea! Armata Română cheamă românii la unitățile militare
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat