Filmările sezonului 2 din „Groapa” au fost întrerupte. Ce se întâmplă cu Monica Bîrlădeanu și Marius Manole

Cu toate că serialul "Groapa" a fost lăudat înainte de difuzare și era considerat unul dintre cele mai bune, se pare că filmările pentru cel de-al doilea sezon au fost întrerupte.
Filip Stan
04 sept. 2024, 09:00
Filmările sezonului 2 din

Cu toate că serialul „Groapa” a fost lăudat înainte de difuzare și era considerat unul dintre cele mai bune, se pare că filmările pentru cel de-al doilea sezon au fost întrerupte. Producția a inclus în distribuție nume mari din lumea actoriei precum Monica Bîrlădeanu, Marius Manole, Maria Buză sau Daniel Nuță. Primul sezon a avut finalul recent, iar televiziunea Pro TV susține că cel de-al doilea sezon este în pregătire. Însă, potrivit surselor Cancan, filmările ar fi fost întrerupte.

Pregătirile pentru al doilea sezon „Groapa” au fost oprite. Care sunt motivele

Potrivit celor din producție, rezultatele nu i-ar fi bucurat pe șefii serialului. Asta, în contextul în care primul sezon al serialului a fost scos din grile după numai 3 săptămâni de la lansare. Cei din trustul Pache Protopopescu au susținut, la acea vreme, că serialul a avut mai mult succes pe Voyo, motiv pentru care producția a putut fi urmărită doar online până la final.

Citește și: Monica Bîrlădeanu face scufundări înainte de nunta cu Valeriu Gheorghiţă şi a renunţat definitiv la un aliment înainte de a îmbrăca rochia de mireasă

Cu toate că sezonul 2 a fost anunțat, se pare că toți actorii au fost informați că nu  vor mai colabora pentru a doua parte. Din distribuție, pe lângă alții, au făcut parte Nicu Mihoc, care l-a interpretat pe Sandu, Emilian Oprea, cel care a fost Franco, Tudor Istodor, care a jucat rolul lui Vali, Dana Rogoz, care s-a transpus în Mari, Andrei Bănuță, cel care a jucat rolul lui Denis, iar Daniel Nuță și Teona Stavarachi au fost personajele principale.

Citește și: Marius Manole, dezgustat de ce se întâmplă în biserici: „Dumnezeu pentru mine nu e în biserică. Chestia asta mă lasă rece, să merg acolo să mă dau cu mir în loc de parfum”

 

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Dronele FBI au ajuns în mâinile teroriștilor. Amenințare pentru Cupa Mondială: ”Chiar nu ne plac unele dintre echipe”
Capital.ro
Se schimbă regulile pentru permisul auto. Se impun interdicții la volan. Măsura care îi vizează pe șoferii seniori
Playtech.ro
Unde sunt cele mai ieftine apartamente din Europa. Topul orașelor care atrag tot mai mulți cumpărători
Adevarul
Pîslaru: 40% dintre români la vârsta activă nu lucrează - și cel mai greu abia urmează, când se pensionează decrețeii
wowbiz.ro
Ultimele imagini cu saxofonistul Memiș Selciuc în viață! Ce a apucat să spună înainte să se prăbușească: „Cine știe când…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Carnagiu pe autostrada M1 din Ungaria. Opt persoane și-au pierdut viața după ce un șofer ar fi adormit la volan, iar un microbuz s-a lovit de un convoi
iamsport.ro
Domeniul în care și-a pierdut banii fostul campion cu FCSB: ”E cam grav ce s-a întâmplat”
MediaFlux
Sute de lei pensie suplimentară. Milioane de pensionari o pot încasa dacă depun actele
stirilekanald.ro
VIDEO PNL a decis să nu susțină guvernul Tomac. Ilie Bolojan: „Nu are puterea să continue reformele necesare”
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți