Fiul Dianei Şoşoacă, urmărit de poliţişti, după ce a refuzat să oprească la semnalele lor. Ce alcoolemie avea tânărul

Fiul Dianei Şoşoacă a fost urmărit de poliţişti, după ce a refuzat să oprească la semnalele lor. Totul s-a petrecut sâmbătă dimineaţa, când tânărul, aflat pe Drumul Național 1, a sfidat organele legii. Urmărirea nu a durat mult pentru că a dat de accesul într-o proprietate privată.
Alina Costache
17 sept. 2022, 11:27
Fiul Dianei Şoşoacă, urmărit de poliţişti, după ce a refuzat să oprească la semnalele lor. Ce alcoolemie avea tânărul

Fiul Dianei Şoşoacă, urmărit de poliţişti. Agenții au descoperit că acesta avea 0,23 mg alcoolemie alcool pur în aerul expirat. S-a ales cu amendă de 1885 lei și permisul suspendat pe o perioadă de 4 luni.

Citeşte şi: Diana Şoşoacă, discurs halucinant în Parlament: „Dacă faceţi asta, eu cer Ro-exit! Cât vreţi să mai furaţi?”

Fiul Dianei Şoşoacă, urmărit de poliţişti

În această dimineață, în jurul orei 7:55, fiind în exercitarea atribuțiilor de serviciu pe DN1, în zona intersecției cu DJ 101-Balotesti, polițiștii Serviciului Rutier Ilfov au efectuat semnal regulamentar de oprire unui autoturism, însă conducătorul auto nu a oprit.

Polițiștii rutieri au procedat la urmărirea autoturismului, iar după o distanță de aproximativ 300 m au reușit să-l oprească.

Conducătorul autovehiculului, respectiv un bărbat, în vârstă de 20 de ani, a fost testat cu aparatul alcooltest, care a indicat o valoare de 0,23 mg/l alcool pur în aerul expirat. De asemenea, bărbatul a fost testat cu aparatul drug test, rezultatul fiind negativ la consumul de substanțe psihoactive.

În cauză, conducătorul auto a fost sancționat contravențional conform OUG 195/2002, cu amendă în valoare de 1885 lei, iar ca sancțiune contravențională complementară, i-a fost suspendată exercitarea dreptului de a conduce, pe o perioadă de 120 de zile”, arată un comunicat al Poliției, potrivit Digi 24.

Diana Șoșoacă a luat cu asalt un spital de psihiatrie din Argeș

Un scandal mosntru a izbucnit zilele trecute, în fața Spitalului de Psihiatrie din Vedea, după ce senatoarea Diana Șoșoacă, împreună cu fiul unui bolnav internat au dat buzna în spital, acuzând conducerea și personalul medical de internare ilegală și tratament neadecvat.

Senatoarea a cerut externarea imediată a pacientului internat în urma unei hotărâri judecătorești. Evident că acest lucru nu a fost posibil, spre nemulțumirea celor doi care au alertat timp de trei ore, de la pacienți, personal, conducerea spitalului, până la autorități și organe de poliție.

La întregul circ a participat și omul de televiziune Luis Lazarus, care i-a ținut isonul senatoarei dreptății.

Timp de trei ore Diana Șoșoacă a stat în poarta unității medicale și s-a certat cu personalul.

În cele din urmă, conducerea spitalului a sunat la 112, iar echipajul de polițiști a încercat să calmeze spiritele.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Un nou scandal marca Florin Salam! Manelistul ar fi cauzat o pagubă de aproape 100.000 de euro
Fanatik.ro
Săndel Bălan, reacție după nunta fiicei sale cu Victor Cornea. De ce nu a fost invitat de artista Andreea Bălan
Capital.ro
Mesajul care schimbă cazul Călin Georgescu. Băsescu răstoarnă ce se știa despre anularea alegerilor: Toți o țineau cu rușii. Nu!
Playtech.ro
Harta salariilor din România în 2026: diferențe uriașe între județe. Domeniile unde românii au cele mai mari venituri în 2026
Adevarul
Cine este tânăra din cercul apropiat al lui Trump care îi alimentează tiradele nocturne pe rețelele sociale
wowbiz.ro
Acuzații explozive în cazul crimei din Bihor! Mesaj dur al mamei elevei ucise în Bihor: „Nu voi lăsa adevărul să rămână ascuns”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Caz șocant în Capitală! O femeie de 53 de ani, de profesie psiholog, și-a pierdut viața după ce a căzut de la etajul 8 al unui bloc
iamsport.ro
E convins că Universitatea Craiova și U Cluj ”nu vor ajunge în nicio cupă europeană” sezonul viitor: ”Asta e diferența!”
MediaFlux
Amenzi duble pentru cei care stau la bloc. Cât plătești acum dacă îți deranjezi vecinii
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi