Florin Andone, ONE MAN SHOW. Gol şi autogol, scor final 1-1

Florin Andone (21 de ani) a făcut de toate în meciul pe care echipa sa, Cordobei, l-a terminat la egalitate, 1-1, în deplasare, cu Deportivo La Coruna, în etapa a 30-a a campionatului din Spania.

08 apr. 2015, 20:40

Florin Andone a deschis scorul în minutul 55 şi a ajuns la cota 5 goluri marcate în Primera Division, în tricoul Cordobei, în 14 meciuri. De asemenea, el a punctat, o dată, și în Cupa Spaniei. Cu trei minute înainte de final însă, Florin Andone a trimis mingea în propria poartă, cu o lovitură de cap. Românul l-a învins pe portarul advers și în minutul 21, dar golul nu a fost validat, pe motiv de ofsaid.

În urma acestui rezultat, Cordoba rămâne lanterna roșie din La Liga, cu 19 puncte. Prima echipă care se salvează de la retrogradare, după 30 de etape, este chiar Deportivo La Coruna, cu 27 de puncte.