Florin Cîţu: Ciolacu, Grindeanu şi Tudose trebuie să meargă lângă Dragnea

Florin Cîţu îi vrea la închisoare pe Marcel Ciolacu, Sorin Grindeanu şi Mihai Tudose. În ultimele zile din campania electorală pentru alegerile parlamentare de duminică, 6 decembrie, îi îndeamnă pe români să meargă la vot pentru a scăpa România de PSD.
Loredana Brumă
03 dec. 2020, 22:50
Florin Cîţu: Ciolacu, Grindeanu şi Tudose trebuie să meargă lângă Dragnea
Florin Cîţu îi vrea la închisoare pe Ciolacu, Grindeanu şi Tudose.

Florin Cîțu susține că oamenii trebuie să-i trimită lângă Liviu Dragnea pe Marcel Ciolacu, Mihai Tudose, Sorin Grindeanu și „restul găștii psd-iste”.

„A venit momentul! A venit momentul să scăpăm România de PSD.  Așteptăm acest moment din prima noapte în care Grindeanu, astăzi numărul 2 în PSD, a semnat ordonanța 13.

Am vorbit despre acest moment în stradă când am ieșit să-i oprim pe Dragnea, Grindeanu, Tudose din tentativa lor de a naționaliza Pilonul II.

Citeşte şi Florin Cîţu anunţă relansarea economiei în România. „Consumul continuă să crească. Am revenit după perioada grea”

Am visat la acest moment, tot în stradă, când am ieșit să ne opunem nenorocitei ordonanțe 114. Sau când am ieșit să-i oprim să introducă supraaccize și supraimpozite.

Poate cel mai mult am dorit să vina mai repede ziua votului in 10 august 2018. Atunci când Dragnea și Ciolacu dădeau ordine ca frații noștri din diaspora să fie gazați și bătuți in Piata Victoriei”, a scris ministrul Finanţelor pe Facebook.

Citeşte şi Florin Cîțu: „Ni se fură forță de muncă peste graniță în Ungaria. Cu autobuzul pleacă dimineața și se întorc seara”

Florin Cîţu: Trebuie să curățăm România de PSD

„Au fost 3 ani de coșmar pentru Romania în dictatura PSD.

Totul a fost posibil pentru că în 2016 mulți dintre români au ales să nu voteze.

Trebuie să mergem toți la VOT. Trebuie să curățăm România de PSD. Trebuie să le arătăm tuturor că România alege să meargă alături de UE și aliatii noștri nord-atlantici.

Trebuie să-i trimitem pe Ciolacu, Tudose, Grindeanu și restul găștii psd-iste lângă Dragnea.

Pe 6 decembrie ne luăm România înapoi!”, a mai scris ministrul Finanțelor, pe pagina sa de Facebook

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
Top 14 cele mai costisitoare divorțuri din lumea sportului. Cât l-a costat pe Tiger Woods separarea de fosta soție
Capital.ro
UPDATE: Decizie pentru Călin Georgescu și Potra în dosarul de lovitură de stat. Curtea de Apel București a dat undă verde
Playtech.ro
Guvernul reduce acciza la motorină cu 30 de bani. Benzinăriile, obligate să limiteze modificările de preț
Adevarul
Șeful Forțelor Navale Române: „Există motive care mă țin noaptea treaz”. Adevărul despre pericolul minelor marine și amenințarea Rusiei
wowbiz.ro
Rezultate autopsie Cristian Staicu. Ce au descoperit legiștii despre moartea medicului din București
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Anchetatorii iau in calcul 3 ipoteze în cazul medicului incendiat în propriul apartament. Apropiații fac dezvăluiri despre ultimele clipe din viața lui
iamsport.ro
BOMBĂ! Gigi Becali a vorbit cu ministrul Radu Miruță despre Steaua: ”A zis că așteaptă o ofertă”
MediaFlux
Cum a fost găsit Coiful de la Coțofenești și cele două brățări dacice din aur: Suspecții au încheiat acorduri cu justiția VIDEO
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj