Florin Manea, impresarul lui Radu Drăguşin, internat de urgenţă la spital: „Criză foarte gravă. Nu este în comă”

Florin Manea, agentul cunoscut pentru colaborarea sa cu fotbalistul Radu Drăgușin, a fost internat de urgență în spital în urma unei crize diabetice grave. Realizatorul Horia Ivanovici a oferit informații despre starea de sănătate a impresarului, menționând că deși Manea nu este în comă diabetică, situația sa este destul de serioasă.
Mircea Filipescu
29 iul. 2024, 14:49
Florin Manea, impresarul lui Radu Drăguşin, internat de urgenţă la spital:

„Agentul lui Drăgușin trece prin momente mai grele, Florin Manea a fost internat de urgență la spital. A avut o criză diabetică, nu este în comă diabetică. A fost internat de urgență la spital, criză foarte gravă. Nu se simte prea bine. Îi urăm multă sănătate lui Florin Manea, să revină mai puternic. Nenorocită boală și diabetul, a fost rău”, a declarat Horia Ivanovici.

Situația lui Florin Manea vine într-un context profesional agitat, după ce atacantul Denis Drăguș, unul dintre jucătorii reprezentați de el, a fost transferat la Trabzonspor înaintea turneului final. Manea a comentat asupra deciziei de transfer, exprimându-și regretul că aceasta a fost luată înainte de EURO, unde Drăguș a avut prestații remarcabile.

„Am fost impresionat de Drăguș. A jucat senzațional Denis. I-am dat și lui un mesaj după meci, era bucuros. Am semnat înainte de EURO, așa că nu avem ce să facem. Eu cred în Denis și în momentul în care am semnat cu Trabzonspor i-am spus că nu îl văd să stea mult. La modul în care evoluează și pe panta ascendentă pe care se află și eu îl văd să joace în campionate puternice. Din Vest nu am avut nimic concret pentru Drăguș, atunci când a venit oferta de la Trabzonspor”, a spus Manea, potrivit Fanatik.

Citeşte şi: Paris 2024: Echipajul feminin de 8+1, calificat în finală după ce a dominat cursa de la un capăt la altul

El a adăugat că oferta de la Trabzonspor a fost una foarte avantajoasă din punct de vedere financiar, dar că, în retrospectivă, ar fi preferat să finalizeze actele după turneul EURO, considerând că ar fi obținut o ofertă mai bună după performanțele excelente ale jucătorului.

„Oferta lor a fost excepțională din punct de vedere și financiar. Da, îmi pare rău un pic că am semnat înainte de EURO. Asta este. A fost o decizie luată împreună și chiar vorbeam cu el și îi ziceam că dacă făceam actele acum luam bani mai mulți”, a mai declarat Florin Manea.

Citeşte şi: Edi Iordănescu, la capătul răbdării după ce a fost criticat pentru că nu a prelungit contractul cu Naţionala: „Pe mulţi, că acceptăm sau nu, succesul României i-a iritat”

DailyBusiness
Nicușor Dan, înainte de Summitul NATO: România cere ca importanța Mării Negre să fie inclusă în declarația finală
Spynews
Răzvan Kovacs de la Insula Iubirii s-a împăcat cu fosta! Avem dovada
Fanatik.ro
Vin banii la Craiova! Rotaru vinde din acțiuni și vrea să transforme Universitatea într-o adevărată forță
Capital.ro
Veste tristă în lumea filmului. S-a stins unul dintre cele mai cunoscute nume ale cinematografiei. Sam Neill învinsese cancerul cu doar câteva luni înainte
Playtech.ro
România a intrat pe minus la angajări. Un singur județ mai angajează, Bucureștiul a pierdut peste 15.000 de salariați într-un an
Adevarul
Ziua în care armata română a salvat Rusia de la dezastru: Momentul critic în care oamenii țarului au înghițit în sec și au cerut ajutor
wowbiz.ro
A fost făcută publică cauza morții lui Gabi Mureșan! Cum au reușit pompierii să găsească trupul regretatului fotbalist
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Un bărbat și-a pierdut viața după ce autoturismul pe care îl conducea a fost acroșat de un tren, în județul Suceava
iamsport.ro
”Idee genială!”. Valentin Ceaușescu, în spatele uneia dintre cele mai inspirate mutări din istoria fotbalului românesc
MediaFlux
Românii trebuie să își înregistreze casele. Succesiunile sunt gratuite
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Masaj de cuplu la Soul Masaj București: de ce aleg cuplurile experiențe la salon în locul unei seri acasă?