Florin Tănase îi calcă pe urme lui Gigi Becali. A investit în afaceri imobiliare banii câștigați la arabi

Fotbalistul Florin Tănase, fost căpitan al FCSB, pare să îi calce pe urme lui Gigi Becali. El a ales să investească banii câștigați la arabi într-o afacere imobiliară. Ce teren a cumpărat Tănase și ce intenționează să construiască.
Mircea Filipescu
30 mai 2023, 14:37
Florin Tănase îi calcă pe urme lui Gigi Becali. A investit în afaceri imobiliare banii câștigați la arabi

Florin Tănase, fostul căpitan al FCSB și actual fotbalist la Al Jazira, în Arabia Saudită, calcă pe urmele lui Gigi Becali. El a inițiat un proiect în imobiliare, după ce a achiziționat un teren în zona Pipera, chiar de la fata cea mare a lui Becali.

Citește și  Lovitură de teatru în cazul de dopaj al Simonei Halep. Anunţul cu care Patrick Mouratoglou schimbă tot ce se credea până acum

”Florin Tănase a investit din banii câștigați la arabi în acest teren, pe care are în curs de autorizare primul lui proiect imobiliar“, a declarat Mihai Mincu, soțul Theodorei Becali Mincu, fiica cea mare a lui George Becali.

Fotbalistul a cumpărat un lot de peste 5.000 de metri pătrați, parte dintr-un teren mai mare de circa 7,4 hectare pe care Theodora Becali îl promisese spre vânzare familiei antreprenorului sucevean Ion Crăciunescu, proprietarul holdingului IBB

Citește și Lovitură devastatoare pentru CSA Steaua. Echipa Armatei, blocată în Liga 2: Vasile Dîncu a retras iniţiativa de modificare a Legii Sportului

”Cred că se vor putea construi aici circa 120 de apartamente. Urmează să finalizeze arhitectul proiectul pentru a depune documentele în vederea autorizării. E primul meu proiect imobiliar. Mi-a plăcut pentru că este într-o zonă foarte bună a Capitalei, în Pipera, lângă lac. Până va fi gata proiectul cred că se va debloca și piața rezidențială. Anul viitor ne dorim să începem, iar durata construcției va fi de aproximativ doi ani. Dacă voi avea succes cu acest proiect, intenționez să fac și altele“, a declarat Florin Tănase, pentru Profit.ro.

 

DailyBusiness
Tanczos Barna respinge ideea suspendării președintelui Nicușor Dan: „Un foc de paie, nu se va întâmpla”
Spynews
Tavanul unui hotel din Sibiu s-a prăbușit peste oamenii din piscina interioară. Planul roșu a fost activat de urgență
Fanatik.ro
Familia lui Oleksandr Romanchuk a rămas în Ucraina după startul războiului: “Am vorbit cu ei! Nu este uşor, dar a fost decizia lor! Visul meu este ca războiul să se încheie”
Capital.ro
Ce a schimbat, de fapt, Traian Băsescu în România. Dan Voiculescu îl judecă peste ani: O catastrofă irepetabilă
Playtech.ro
Cât timp se fierbe piftia de curcan ca să se lege natural. Greșelile care o strică
Adevarul
Serviciile ucrainene lovesc greu în armata rusă. Un avion-cheie a fost scos din luptă înainte de distrugerea submarinului din Novorossiisk
wowbiz.ro
Clipe cumplite pentru Loredana Groza, în prag de sărbători! Tatăl artistei se află în stare gravă la spital: „Tata…fă-te bine”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
EXCLUSIV Ce cadouri se dau de Crăciun în familia lui Dan Negru. Prezentatorul Kanal D a dezvăluit și ce își dorește pentru 2026
iamsport.ro
Dan Șucu, acuzat direct că ar fi cumpărat Genoa cu ”bani furați”! Ce afaceri ”de milioane de euro” cu statul ar avea: ”Folosește o firmă dintr-un sat din județul Galați”
MediaFlux
Prognoza meteo de Crăciun și Revelion. ANM anunță oficial cum va fi vremea în fiecare regiune din România
stirilekanald.ro
Explozie pe Autostrada A1! Un camion plin cu GPL a sărit în aer după un accident cu un TIR. Imagini șocante
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend