Fostă concurentă la Vocea Germaniei, protejata lui Smiley, şi-a schimbat total look-ul pentru Vocea României. Diferenţa e uriaşă FOTO

Ramona Nerra are 36 de ani, a absolvit liceul în Craiova şi are studii în teatru şi film, absolvite în Bucureşti. În prezent, este cântăreaţă şi locuieşte în Düsseldorf, Germania.
Iulian Tudor
22 nov. 2016, 17:52
Fostă concurentă la Vocea Germaniei, protejata lui Smiley, şi-a schimbat total look-ul pentru Vocea României. Diferenţa e uriaşă FOTO

Românii o știu pe Ramona Nerra din 2000, când aceasta cânta în trupa Alize, alături de Nicoleta Luciu. Acum, deşi a urcat pe scenele lumii alături de Nicole Scherzinger sau Tiesto, Ramona Nerra râvneşte şi la titlul de “Vocea României” şi se bate pentru premiul de 100.000 de euro, concurând în echipa lui Smiley. Vinerea trecută, ea a reușit să treacă de etapa knockout-urilor, cântând impecabil piesa „I have nothing”, a lui Whitney Houston.

Potrivit click.ro, în 2011 Ramona Nerra a concurat şi la „Vocea Germaniei”, când a ajuns până în galele live. Acum ea arată complet diferit faţă de acum cinci ani. Blondina s-a stilat mult, arată foarte bine, iar fizionomia i-a fost înfrumusețată și datorită operației de la nas. Profilul solistei este vizibil modificat în bine.

Într-un interviu pentru https://esconpoint.wordpress.com, Ramona Nerra are numai cuvinte de laudă despre Smiley. „Conceptul de emisiune este absolut la fel ca cel din Germania. Unica noutate pentru mine a fost etapa care tocmai se derulează, adică knockouts. Iar Smiley este un antrenor super cool! Calm, cu mare bun simț și respect pentru muzică. Pană acum a fost foarte interesat ca fiecare candidat din echipa lui să primească atenția și susținerea de care are nevoie. Am dorit de la bun început să intru în echipa lui. Nu aveam un plan B.  Îl respect ca artist și cred că împreună am putea face multe lucruri frumoase„, a spus Ramona Nerra.

Aşa arăta Romona Nerra în 2011:

Ramona Nerra în anii 2000, alături de Nicoleta Luciu:

Ramona Nerra, acum:

DailyBusiness
Salariile președintelui și premierului României ar putea crește MULT odată cu noua lege a salarizării
Spynews
A murit un celebru interlop român din garda veche! Familia lui este în stare de șoc
Fanatik.ro
Shakira, aprecieri la adresa fostului iubit. Ce a spus despre relația cu Gerard Pique, la 4 ani de la despărțire
Capital.ro
Obligație pentru toți proprietarii de apartamente. Sumele aprobate de adunarea generală devin executorii. Lipsa plății aduce penalizări
Playtech.ro
300 de euro chiria pe lună pentru o mini căsuță departe de oraș. Cum arată una dintre cele mai comentate chirii din Cluj
Adevarul
SURSE Nicușor Dan amână desemnarea premierului. Tomac nu are majoritate
wowbiz.ro
Răsturnare de situație în cazul crimei din Bihor! Tatăl Alisiei a făcut publice ultimele mesaje ale adolescentei ucise: „Nu mă lasă în pace”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Numărul cazurilor de hantavirus crește alarmant! Ce spun specialiștii Organizaţiei Mondiale a Sănătăţii
iamsport.ro
Emil Grădinescu acuză interferența Rusiei la Eurovision: ”E mâna Moscovei!” + Laude la adresa Alexandrei Căpitănescu: ”Lumea a mai uitat de manelele care ne otrăvesc sufletul și mintea”
MediaFlux
Pregătiri de război cu rușii la ”Poarta Focșani”. Trupele sunt gata să lupte ”chiar din această noapte”
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți