Fostul câştigător de la Masterchef, Ciprian Ogârcă, urmărit penal pentru vandalism VIDEO

Ciprian Ogarca, castigatorul show-ului MasterChef e urmarit penal pentru distrugere dupa ce a fost acuzat de un craiovean ca i-ar fi vandalizat masina.
Iulian Tudor
12 aug. 2015, 10:03
Fostul câştigător de la Masterchef, Ciprian Ogârcă, urmărit penal pentru vandalism VIDEO

Scandalul dintre castigatorul show-ului de cooking si Radu Lazar, tatal fostei lui iubite dureaza de mai mult timp, scrie wowbiz.ro. Ciprian a avut o relatie cu fiica lui Lazar timp de 4 ani, pana cand aceasta i-a descoperit in telefon cateva fotografii nud cu o alta concurenta, Odette, ocupanta locului doi in respectivul sezon. Tatal iubitei nu a fost niciodata de acord cu relatia celor doi, fapt care l-ar fi determinat pe bucatar sa se razbune, crede Lazar.

Citeşte şi Casnica de la „MasterChef”, dezbrăcată în Ibiza FOTO

„Cu cativa ani in urma am divortat de sotia mea, iar la momantul respectiv trebuia sa eliberez apartamentul in care am locuit. Atunci am inceput sa primesc telefoane de la Ciprian, prin care ma soma sa plec mai repede din casa pentru ca vrea sa se mute el cu fiica mea. Ma suna noaptea si ma injura, iar apoi am inceput sa-mi gasesc masina vandalizata in parcare. Ulterior am montat o camera de supraveghere pe balcon si am parcat-o in dreptul unei alte camere de la bancomatul unei banci. Asa mi-am dat seama ca el era cel care imi zgaria masina si-mi taia cauciucurile”, spune Radu Lazar.

Barbatul sustine ca la doi ani de la eveniment, nu a reusit sa-si gaseasca inca dreptatea. El spune ca a ajuns sa se gandeasca daca nu cumva tanarul are pe cineva care-l protejeaza in randul autoritatilor locale. „Au fost foarte multe probe care-l incriminau. De exemplu, o surubelnita care i s-a rupt, a lasat-o acolo, dupa care s-a dus la masina sa ia alt obiect ascutit. Se vede pe inregistrare. Au mai fost doua CD-uri de la camera bancomatului de la banca, insa acestea nu au ajuns la mine, au fost luate direct de politisti. Nu stiu cum se face insa ca unul dintre ele a disparut. Oricum, dupa ce i-am facut plangere, nu s-a mai intamplat nimic cu masina mea, ceea ce ma face sa cred ca el a fost”, a mai declarat Lazar.

Citeşte şi „Casnica de la Masterchef” s-a pozat goală în pat FOTO

Paguba produsa de cel care a vandalizat masina a fost calculata la aproximativ 3.000 de euro, tinand cont ca era vorba de o masina marca Audi, insa craioveanul spune ca daunele materiale nu pot fi calculate. „Am fost peste tot sa-mi fac dreptate. Am ajuns chiar si la DNA. Pana la urma, acum o luna s-a dat o decizie de redeschidere a urmaririi penale la Judecatoria Craiova. Practic, dosarul s-a intors de unde a plecat, la faza de ancheta”, a mai spus craioveanul. Pe data de 10 iulie 2015, Parchetul de pe langa Judecatoria Craiova a primit avizul judecatorilor pentru redeschiderea urmaririi penale sub aspectul savarsirii infractiunilor de distrugere si marturie mincinoasa. Pe site-ul judecatoriei, atat Ogarca Liviu Ciprian cat si Lazar Raducu Catalin apar ca intimati.

DailyBusiness
Tanczos Barna respinge ideea suspendării președintelui Nicușor Dan: „Un foc de paie, nu se va întâmpla”
Spynews
Tavanul unui hotel din Sibiu s-a prăbușit peste oamenii din piscina interioară. Planul roșu a fost activat de urgență
Fanatik.ro
Gigi Becali a vorbit cu Meme Stoica despre Tavi Popescu și Dennis Politic la FCSB. „Dacă nu, la revedere!”
Capital.ro
Nicolae Ceaușescu nu putea scăpa cu viață. Ce a încercat Iliescu să ascundă: La un proces normal, începea să vorbească
Playtech.ro
Când ai voie să speli haine după Crăciun, potrivit tradiției. Ce spun preoții
Adevarul
Gest disperat al unui cabanier: „Plătiți cât vă permiteți. E primul an în care nu am oaspeți de Crăciun”
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Cum influențează perioadele necontributive vechimea în muncă la pensie
iamsport.ro
Cum a cucerit-o Banciu pe colega sa de cameră: ”Venea cu alt hăndrălău în fiecare seară, dar apoi am dormit 3 săptămâni în același pat”
MediaFlux
Tradiți și obiceiuri de Sfântul Ștefan. Cui îi spunem la mulți ani pe 27 decembrie și ce este interzis în a treia zi de Crăciun
stirilekanald.ro
Crimă șocantă de Crăciun! Un bărbat de 36 de ani, ucis într-un scandal cu peste 20 de persoane. Victima a fost lovită în zona capului de 4 persoane, inclusiv un minor de 14 ani, pe care nu îi cunoștea
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend