Fostul coleg al lui Capatos a transmis un mesaj dur după ce a plecat de la Antena: „Ajunge rândul și la voi”

În plin scandal, Silviu Andrei, colegul lui Dan Capatos, a decis să rupă tăcerea și a publicat pe rețelele de socializare un mesaj tranșant, încărcat de furie față de reacțiile din spațiul public. „Ajunge rândul și la voi”, a transmis DJ-ul, într-un mesaj care a atras rapid atenția.
Alexandra Dumitrescu
15 ian. 2026, 18:23
Fostul coleg al lui Capatos a transmis un mesaj dur după ce a plecat de la Antena: „Ajunge rândul și la voi”

Silviu Andrei, colegul lui Dan Capatos, trece prin momente grele. Pe lângă faptul că și-a pierdut locul de muncă, acum este pus la zid de internauți, iar cuvintele acestora se pare ca au atins un punct sensibil.

Citește și: Revoltă în fața Guvernului! Românii sărăciți de Bolojan au ieșit cu miile în stradă: „Nu este țara lor, vom ieși în stradă pentru a ne apăra dreptul de a munci”/ „Să-mi dea banii, e munca mea”

Silviu Andrei le transmite cârcotașilor să nu se mai hrănească cu „răul altora”

După ce s-a săturat de comentariile unora, Silviu a decis să ia atitudine și le-a transmis un mesaj în care le bate obrazul. Acesta le spune că ar fi mai bine să-și vadă de treaba lor, pentru că roata se întoarce.

Silviu Andrei susține că lumea se bucură din ce în ce mai mult de necazurile altora și că s-a săturat să vadă astfel de răutăți gratuite.

„Doamne, ce-i mai place românului să audă că pe unul sau pe altul l-au dat afară. Cu cât e mai sonor numele, cu atât lumea e mai satisfăcută. L-au dat afară pe Capatos, l-au dat afară pe Măruță.

Suntem bolnavi de dușmănie, ne hrănim din cumpenele altora, citim cu satisfacție că cineva, oricine, a pățit-o și o să-i fie rău, că prea i-a fost bine. Băi, treziți-vă. Nu vă mai hrăniți cu răul altora, că sigur în viața asta ajunge rândul și la voi, bolnavilor”, a spus Silviu Andrei într-o postare pe contul de socializare.

Sursă foto: Rețete și vedete

Viața DJ-ului a luat o turnură neașteptată

Totul ar fi început în februarie 2025, într-o noapte petrecută în clubul Fratelli din București. Conform martorilor, Silviu Andrei se afla într-o stare avansată de ebrietate și ar fi avut o reacție agresivă față de un bărbat pe nume Alin, pe care îl suspecta că ar fi făcut remarci jignitoare la adresa sa.

Situația a escaladat rapid, iar DJ-ul l-ar fi lovit pe acesta cu pumnul, trântindu-l la pământ. Lovitura l-a lăsat pe Alin inconștient pentru scurt timp, fiind necesară intervenția ambulanței. Victima a fost dusă de urgență la Spitalul Floreasca, unde medicii au verificat existența unei posibile fisuri la nivelul maxilarului.

Ulterior, Alin s-a prezentat la Secția 6 de Poliție și a depus plângere penală, acuzându-l pe Silviu Andrei de agresiune, caz care a declanșat un val de reacții în spațiul public.

DJ-ul nu a negat incidentul și a oferit o altă versiune a poveștii, în care a susținut că a acționat în legitimă apărare. În prima sa reacție publică, acordată Cancan, el a descris momentul ca pe o provocare.

„Omul exagerează, probabil, are un interes, nu știu! Nu a fost nicio altercație profundă în care s-au dat pumni, a fost exact o reacție a mea. Ăla trăgea de mine, hai afară, să ne batem… Și a fost o reacție a mea, i-am dat o palmă, nici măcar un pumn! S-a prăbușit pe acolo, s-a tăvălit…

Eram într-o situație de apărare, ca să fiu sincer, pentru că urma sigur altceva”.

Citește și: Ce decizie a luat Gabriela Cristea după plecarea de la Pro TV: „Ar putea să dureze până la 3 ani”

DailyBusiness
Macron: Dialogul cu Putin ar trebui să aibă loc fără „prea mulți interlocutori, să fie un mandat clar”
Spynews
Top 10 cele mai sănătoase alimente din lume. Ele îți asigură aportul de vitamine de care ai nevoie
Fanatik.ro
Ce dialog uluitor a avut Gigi Becali cu Inteligenţa Artificială. Șocul a fost total: “Tu ești cel mai mare mincinos / Acolo e Satana!”
Capital.ro
Doliu în televiziune. Marele actor a murit. Lumea l-a iubit enorm și nu va fi uitat niciodată
Playtech.ro
Ce plantezi în martie în grădină sau în solar. Sfaturi utile pentru o recoltă bogată
Adevarul
Arma invizibilă ce provoacă sindromul Havana. Ce a pățit un cercetător care a testat pe propria piele un dispozitiv cu microunde
wowbiz.ro
Imagini cumplite de la priveghiul familiei moarte în accidentul din Iași! Diana va fi înmormântată ținându-și fetița în brațe: „Dacă te-ar fi cunoscut părinții tăi…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Au apărut primele imagini de la înmormântarea afaceristului Sorin Iacob, a soției și bebelușului lor. Cei trei au fost înhumați împreună
iamsport.ro
Un om important din fotbalul românesc i-a scris mesaje jignitoare lui Radu Naum: ”Recent s-a întâmplat. Există consecințe pentru orice prostie faci!”
MediaFlux
Zelenski a luat o decizie radicală! Cerere de ultimă oră pentru Trump
stirilekanald.ro
VIDEO Tentativă de răpire în supermarket! Fetița de un an și jumătate a fost smulsă de lângă mama ei
Cercei pentru ținute de seară: Cum să creezi un look sofisticat