FOTO Cum arată casa în care locuiește Niculina Stoican. Este amenajată cu mult bun gust: „Eu și soțul meu suntem bine organizați”

Niculina Stoican este una dintre cele mai apreciate artiste din România și se consideră împlinită atât pe plan profesional, cât și pe plan personal. Cântăreața a muncit mulți ani și a făcut multe sacrificii pentru a ajunge unde este astăzi, construind, în același timp, și o familie frumoasă alături de soțul său.
Alina Costache
25 apr. 2025, 10:24
FOTO Cum arată casa în care locuiește Niculina Stoican. Este amenajată cu mult bun gust:

Niculina Stoican locuiește într-o casă superbă în Târgu Jiu, în care a investit mulți bani și timp, pentru a arăta așa cum și-a dorit. Locuința, care arată ca un adevărat palat, este amenajată cu mult bun gust.

Citește și: Lupta dintre Olguța Berbec și Niculina Stoican continuă. Reacția artistei din Oltenia, după ce s-a vehiculat că a pierdut procesul

Cântăreața de muzică populară a lăsat în urmă agitația Bucureștiului și s-a mutat într-un loc care a devenit refugiul ei preferat. A reușit să transforme casa într-un spațiu cald și primitor, unde se simte în armonie.

Suntem foarte bine organizați. În curte facem tot, el are partea lui, eu am partea mea, să fiu pe lângă el. Mai dau câte un ordin, mai zic mai așa, mai și execut ce mi se spune. Deci, suntem o echipă bună!”, a declarat Niculina Stoican, potrivit Spynews.ro.

Niculina Stoican: „Acesta este rostul nostru”

Cântăreața de muzică populară nu a plecat niciodată în vacanță, de sărbători, așa cum fac multe vedete, pentru că vrea să stea alături de cei dragi, în locurile natale. Să fie la țară, cu persoanele apropiate, să gătească bunătăți și să meargă la biserică, toate astea o face foarte fericită pe Niculina Stoican.

Teoretic nu fac nimic special, dar îmi dau seama că totuși eu fac ceva deosebit: nu plec în vacanțe. Mă duc la țară și probabil că da, în zilele noastre, fac ceva deosebit.

Eu îmi petrec, așa cum fac de fiecare dată, sărbătorile la țară, la mine la Brejna cu toate tradițiile, respectând ce mi-a fost lăsat: să pregătesc, să duc la biserică, să dau masa de pomana, să spun Tatăl Nostru și să nu mâncăm până nu luăm Paștele peste prag, până nu spunem rugăciune și până nu tămâiem toată casa.

Acestea sunt lucrurile pe care eu le fac de fiecare dată. Întotdeauna cu plăcere și cu sfințenie, încercând să le las celor care vin după mine pentru că acesta este rostul nostru”, a mai dezvăluit artista.

DailyBusiness
Doi muncitori îngropați de vii la 5 metri sub pământ, într-o localitate din Prahova, după surparea unui mal. Pompierii militari intervin de urgență
Spynews
Piept de pui popcorn. Rețeta simplă și delicioasă a lui Chef Horia Manea
Fanatik.ro
Fostul deputat Nati Meir afirmă că asistentul său din închisoare s-a sinucis. Bărbatul ar fi avut probleme medicale
Capital.ro
Anvelope de iarnă în România. De când se dă amendă și reține talonul auto. Reguli privind săculeții de nisip și sare în mașină
Playtech.ro
Pontarea în zilele libere. Cum se procedează când lucrezi de sărbătorile legale, aşa eşti răsplătit corect
Adevarul
George Burcea, la Interviurile Adevărul. Propunerile candidatului POT: De la Parlament fără gard la un număr dublu de parcări în București
Mama fetiței de 2 ani care a murit la stomatolog, gest sfâșietor după ce nu a putut participa la înmormântare. Durere de nesuportat pentru cei doi părinți
Economica.net
Un nou magazin cu preţuri mici se deschide. 1.500 de produse sub 5 lei
kanald.ro
O mamă și fiul de 8 ani au fost găsiți fără suflare la câteva ore distanță, în locuri diferite. Primele ipoteze luate în calcul de anchetatori
iamsport.ro
Gică Hagi, ȘOCAT de ce a descoperit la academie: 'Este o mare problemă!'
MediaFlux
Planul secret făcut de SUA cu Rusia. Trump îi va cere Ucrainei să capituleze
stirilekanald.ro
Anunț de ultim moment pentru români! Breaking news
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume