FRANŢA vs. GERMANIA. Secvenţe SENZAŢIONALE, francezii se antrenează să marcheze din spatele porţii VIDEO

FRANŢA vs. GERMANIA. Sferturile de finală ale CM 2014 încep vineri, la ora 19.00, pe stadionul Maracana, cu partida Franţa - Germania. "Cocoşii" sunt pregătiţi pentru orice, după cum se vede din câteva secvenţe surprinse la antrenament.

03 iul. 2014, 10:47

FRANŢA vs. GERMANIA. Doar două echipe au reuşit victorii pe linie la CM 2014, Franţa şi Columbia. „Cocoşii” au învins în optimile de finală Nigeria, cu 2-0, golurile fiind marcate în ultimul sfert de oră, iar vineri vor da piept cu un adversar tradiţional, Germania.

Citeşte şi CM 2014. Revoluţie în fotbal, patru schimbări pe meci? Vezi condiţiile puse de FIFA

Francezii au părut destul de relaxaţi la antremente şi chiar au exersat câteva scheme deosebite. Mijlocaşul Paul Pogba, de la Juventus, atacantul lui Arsenal, Olivier Giroud, şi Yohan Cabaye, de la PSG, au încercat să marcheze cu şuturi din spatele porţii şi de câteva ori chiar le-au reuşit execuţiile.

Citeşte şi CM 2014. Cei mai buni jucători de la Mondialele din Brazilia. Messi nu se află în Top 10