Fratele lui Silviu Prigoană îl desființează pe afaceristul decedat: „Nu a avut niciodată bani. Toate firmele lui au fost în faliment. Adriana i-a adus notorietate”

Daniel, fratele lui Silviu Prigoană, îl desființează pe afaceristul decedat și susține că, de fapt, el a fost cel care a pus pe picioare firma Rosal. Tot el i-ar fi dat fratelui său ideea de a-și deschide o televiziune de știri și spune că, în realitate, Silviu Prigoană nu avea așa mulți bani.
Alina Costache
27 nov. 2024, 08:37
Fratele lui Silviu Prigoană îl desființează pe afaceristul decedat:
Fratele lui Silviu Prigoană, adevărul despre fostul soț al Adrianei Bahmuțeanu

Fratele lui Silviu Prigoană susține că fostul politician nu se pricepea deloc la afaceri, ba din contră. Mai mult, nu avea așa mulți bani cum se credea și că se baza pe împrumuturile de la bănci. Cei doi nu aveau o relație apropiată, în momentul când a murit, Silviu Prigoană era certat cu Daniel, dar și cu ceilalți frați, Titus și Valentin.

Citește și: EXCLUSIV Adriana Bahmuțeanu, plângere penală în cazul copiilor ei. Acuzații dure pentru Honorius Prigoană: „Copiii mei sunt ținuți cu forța”

Fratele lui Silviu Prigoană, adevărul despre fostul soț al Adrianei Bahmuțeanu

Eu am deschis firma Rosal pentru el, m-am dus special la București. Am concesionat sectorul 2 de la Crin Halaicu, iar Silviu s-a autointitulat ‘Regele Gunoaielor’. Inclusiv postului TV Realitatea eu i-am pus denumirea.

I-am zis lui Silviu să facă altceva, nu ca la celelalte televiziuni. Mi-a răspuns că nu se pricepe, că nu este în domeniu. Mă uitam la televizor și am văzut jos, pe ecran, cotații, vremea și știri. Și i-am zis așa ceva vreau să văd, o televiziune de știri! 350.000 de dolari pe lună mergeau în televiziune. Nici asociații lui nu erau băgați atunci, era numai el.

Silviu nu a avut bani niciodată, a avut bani de la bancă. Lumea nu știe. Și-a deschis 58 de firme. El nu a făcut o firmă care să funcționeze, să aibă profit. Toate firmele lui au fost în faliment. A fost foarte deștept, dar numai la prostii.

I-am salvat pielea de mai multe ori. Când este lăudat că ce om de afaceri a fost, noi râdem cu lacrimi. El a fost deputat și a candidat la primărie după ce i-a adus Adriana notorietate. Dacă nu era Adriana, el era Anonymus SRL. El nu a fost omul cu bani. Fratele mai mic, Titus, are firmă la Cluj de toalete ecologice, ăsta are bani”, a spus Daniel Prigoană, pentru Cancan.ro.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Ce spun Maria și Marius Avram despre întâlnirea cu Radu Vâlcan. Cătălin Brînză se așteaptă la surprize la Insula Iubirii – Reuniuni
Fanatik.ro
Andrei Vochin, necruțător: „Craiova n-a fost eliminată de Levski. A fost eliminată de greșelile pe care nu le-a corectat”
Capital.ro
Sprijin în doliu pentru familii. România are primul ghid național dedicat. Ce recomandări conține
Playtech.ro
Experimentul care arată câți bani poate economisi o familie într-o lună dacă gătești acasă. Obiceiul simplu care poate salva sute de lei
Adevarul
Ștefan Popescu: Incidentele cu drone se vor repeta. România are nevoie de o strategie, nu doar de proteste diplomatice
wowbiz.ro
Doliu în Armata României. Pilotul militar Mihai Vîrdol a murit în urma unui grav accident de motocicletă
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Învăţătoarea lovită de trăsnet în Munții Bucegi și-a revenit ca prin minune! Primele ei declarații, la o lună după incidentul groaznic
iamsport.ro
Victor Becali a dezvăluit de ce nu va mai reveni Cristi Borcea vreodată la Dinamo: ”Are nevoie”
MediaFlux
Dispar sobele cu lemne din casele românilor. Soluții propuse prin lege pentru încălzire
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România