Gabriel Cotabiță, condus pe ultimul drum de familie și prieteni. Primele imagini de la înmormântare

Gabriel Cotabiță este condus pe ultimul drum, marți, 26 noiembrie 2024. Trupul neînsuflețit al regretatului artist a fost depus la Capela Cimitirului Bellu, acolo unde fanii și apropiații au venit cu multe coroane funerare, aduse ca ultim omagiu.
Alina Costache
26 nov. 2024, 14:43
Gabriel Cotabiță, condus pe ultimul drum de familie și prieteni. Primele imagini de la înmormântare
Gabriel Cotabiță, condus pe ultimul drum

Gabriel Cotabiță s-a stins din viață în urmă cu câteva zile, atunci când vestea dispariției sale a căzut ca un trăsnet peste lumea muzicii ușoare românești. Mai multe vedete din showbiz au venit să îl conducă pe ultimul drum, printre care Antonia, Dan Bittman, Mihai Pocorschi, Silvia Dumitrescu, Doru Todoruț, dar și compozitorul Ionel Tudor.

Citește și: Cui rămâne averea lui Gabriel Cotabiță. Artistul se confrunta cu probleme financiare în ultimii ani

Gabriel Cotabiță a fost condus pe ultimul drum

Gabriel Cotabiță este înmormântat la Cimitirul Bellu, acolo unde își va duce somnul de veci. Cancan.ro a postat primele imagini cu sicriul în care se află trupul neînsuflețit al solistului.

Regretatul cântăreț și-a dorit o înmormântare restrânsă, doar cu persoane apropiate, cunoscut fiind pentru discreția sa.

Suntem recunoscătoare pentru tot sprijinul primit în această perioadă. Gabriel Cotabiță reprezintă un etalon al profesionalismului în muzica ușoară românească dar și un tată, soț și prieten excepțional.

Cei ce vor să îi aducă un ultim omagiu sunt așteptați luni- 25.11.2024- la Capela Cimitirului Ortodox Bellu între orele 08:00-20:00. Ultima slujbă religioasă se va ține în cadru restrâns. Dorim să îl onorăm cu aceeași discreție și eleganță de care a dat dovadă în timpul vieții, așadar familia nu va oferi declarații.

Vă mulțumim pentru înțelegere și rugăm presa să ne respecte în continuare intimitatea. Cu recunoștință, Familia Cotabiță”, a transmis familia artistului într-un mesaj postat pe Facebook.

DailyBusiness
RO-Wine: Vinuri din 15 țări și trei zile în care Bucureștiul devine, din nou, capitala vinului internațional
Spynews
Iubita lui Andrei Ștefănescu a împlinit 37 de ani! Ștefania Ducă a sărbătorit alături de prezentator și de fiul acestuia
Fanatik.ro
Și-a înșelat soția, iar acum are parte de un nou eșec. Ce se întâmplă în viața celebrului milionar
Capital.ro
Câinele vecinului latră noaptea și nu te lasă să dormi. Ce poate face asociația și când trebuie chemată Poliția
Playtech.ro
Turcia a mărit drastic amenzile rutiere în 2026. Ce trebuie să știe românii care merg cu mașina
Adevarul
Noi dezvăluiri despre viața ascunsă a cuplului Macron. Brigitte Macron, „foarte geloasă“ pe femeile „prădătoare” din jurul președintelui
wowbiz.ro
Rezultatele autopsiei lui Robert, elevul de clasa a VIII-a din Bacău, care a murit în curtea școlii. Ce spune mama băiatului
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Andreea Micu, o tânără interpretă de muzică populară, s-a stins din viață la doar 17 ani. Artistei i s-a făcut rău înainte de un spectacol: ,,Andreea noastră nu mai cântă”
iamsport.ro
A rostit numele antrenorului care ar urma să îl înlocuiască pe Baciu la FCSB: ”El va sta doar la baraj”
MediaFlux
Ce se întâmplă cu pensiile românilor. Avertisment privind veniturile seniorilor: Sistemul public de pensii nu va mai fi capabil să facă față plăților de pensii
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi