Gabriela Cristea, dată afară de la locul de muncă printr-un SMS. Cum a ajuns vedeta să fie umilită în așa fel: „După atâția ani în care am fost motorul acestei emisiuni”

Gabriela Cristea nu s-a mai abținut și a spus tot adevărul despre momentul în care a fost concediată printr-un simplu mesaj text. Vreme de ani buni a prezentat o emisiune de succes, însă a ajuns să fie umilă grav de producători.
Alina Andrei
04 iun. 2024, 23:25
Gabriela Cristea, dată afară de la locul de muncă printr-un SMS. Cum a ajuns vedeta să fie umilită în așa fel: „După atâția ani în care am fost motorul acestei emisiuni”
Gabriela Cristea, dată afară de la locul de muncă printr-un SMS. Cum a ajuns vedeta să fie umilită în așa fel: „După atâția ani în care am fost motorul acestei emisiuni”

Gabriela Cristea a vorbit despre cel mai umilitor moment pe care l-a trăit în cariera sa. După mulți ani de muncă zilnică, în care a fost motorul unei emisiuni TV foarte urmărită la acea vreme, vedeta s-a trezit pur și simplu dată afară. Șefii săi au decis să o concedieze printr-un simplu mesaj.

Citește și: Cum arată bolidul de lux achiziționat de Gabriela Cristea. Suma colosală cheltuită de prezentatoare

Gabriela Cristea, dată afară de la locul de muncă printr-un SMS

Gabriela Cristea a debutat în televiziune în urmă cu aproape 30 de ani, fiind prezentatoarea concursului Eurovision, difuzat la TVR 1. Ulterior, ea a trecut pe la mai multe posturi TV și a reușit să atragă simpatia telespectatorilor. Cu toate acestea, parcursul său profesional nu a fost deloc unul ușor și lipsit de piedici de tot felul. De-a lungul timpului, soția lui Tavi Clonda a avut parte și de momente neplăcute, de car enu s-a ferit niciodată să vorbească public, fiind o persoană asumată.

Vedeta de televiziune a avut o colaborare de 11 ani cu postul Kanal D, în perioada 2007 – 2018. Gabriela Cristea a prezentat mai multe sezoane ale emisiunii „Noră pentru mama”, apoi „Mireasă pentru fiul meu” la Antena 1, după ce televiziunea a preluat formatul. În acea perioadă, conducerea a decis să renunțe la vedetă și să o înlocuiască pe aceasta cu cineva care cere mai puțini bani, toate acestea fiind transmise printr-un simplu SMS.

„După mai bine de 5 ani în care am fost motorul acestei televiziuni, conducerea m-a anunţat printr-un SMS că preferă în locul meu pe cineva mai ieftin”, afirma Gabriela Cristea, la acel moment.

Dezamăgită profund de cele întâmplate, Gabriela Cristea a reluat colaborarea cu cei de la Kanal D în 2013. La acea vreme, vedeta a moderat emisiunea „Te vreau lângă mine” care, până atunci, fusese prezentată de Niculina Stoican şi de Viorica de la Clejani. La 5 ani de la momentul umilitor, Gabriela Cristea a părăsit trustul turcesc, alăturându-se celor de la Intact Media Group. În 2018 a început colaborarea cu Antena Stars, prezentând formatul „Te iubesc de nu te vezi”. Ulterior, a moderat emisiunile „Mireasa – Măștile Iubirii” și „Mireasa – Capriciile Iubirii”, la aceasta din urmă ocupând și astăzi fotoliul de prezentator.

Citește și: Tavi Clonda a surprins pe toată lumea cu o schimbare de proporții. Ce reacție a avut Gabriela Cristea: „Ce ți-ai făcut?”

DailyBusiness
Dorian Popa, condamnat la închisoare cu suspendare după ce a fost prins drogat la volan în 2023
Spynews
Francisca și Tj Miles vor deveni părinți! Primele imagini cu burtica de graviduță a artistei | VIDEO
Fanatik.ro
Horațiu Potra, în vizită la FSB? Unde se află hotelul din Moscova la care mercenarul și-a luat cameră. Dezvăluiri din dosarul lui Călin Georgescu
Capital.ro
Călin Georgescu, trimis în judecată. Traian Băsescu, anunț direct pentru ambasadorul Rusiei: Fugiţi, că aveţi un OZN!
Playtech.ro
Cum să gătești ceapa de două ori mai repede și cu o aromă mult mai intensă. Oamenii de știință spun ca ai nevoie de un singur ingredient
Adevarul
„Diva lui Putin”, interzisă la Cluj. Academia de Muzică s-a răzgândit cu privire la concertul Anna Netrebko
wowbiz.ro
Doliu imens în lumea manelelor! A murit Ionuț Americanu. Cornelia, dansatoarea maneliștilor, a făcut publică vestea tristă
Economica.net
Când se schimbă banii în România?
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea, pur și simplu superbă într-o ținută sumară
kanald.ro
Românii nu vor mai putea să circule pe Transfăgărășan dacă nu achită taxa de acces
Cancan.ro
BREAKING | Toto Dumitrescu a fost prins de Poliția Română! Ce urmează acum
iamsport.ro
EXCLUSIV | Uluitor! Ce sumă uriașă de bani încasează Fabrizio Romano anual din colaborarea cu o cunoscută publicație de sport. Fotbaliștii din SuperLiga visează la un asemenea salariu
MediaFlux
ANAF verifică nunțile și evenimentele. Șeful Fiscului anunță ce vizează exact inspectorii
stirilekanald.ro
Destin negru pentru doi tineri care se iubeau încă din copilărie. Ambii parteneri s-au sinucis, după o eroare a poliției
substantial.ro
O noua tragedie zguduie România. Accident îngrozitor