Gabriela Firea, după votul pe moţiunea de cenzură: „Oamenii o duc din ce în ce mai rău, dar guvernanţii ne spun că în ţară viaţa e roz”

Senatorul PSD Gabriela Firea s-a arătat extrem de dezamăgită de votul parlamentarilor, care au respins moţiunea de cenzură împotriva premierului Florin Cîţu, iniţiată de social-democraţi.
George Russo
30 iun. 2021, 17:36
Gabriela Firea, după votul pe moţiunea de cenzură:

Gabriela Firea a publicat miercuri un mesaj pe Facebook, în care critică atitudinea guvernului şi a premierului, care susţin că economia României este stabilă şi chiar în creştere, constatând,ironic, că „suntem si noi primii la ceva, la dispreţul guvernanţilor”.

„Oamenii o duc din ce în ce mai rāu, scade puterea de cumpārare, viata e din ce în ce mai scumpā, somajul creste, firmele private gâfâie, dar guvernantii spun cā în tarā viata e roz! Asta au sustinut si la Motiunea de cenzura! Poate e roz pentru ei si prietenii lor! Nu pentru oamenii de rând…

Asa guvernare ruptā de realitate, nu gāsim în toatā Europa!

Suntem si noi unici la ceva! La dispretul celor de la putere fata de cetateni!!”, a scris Gabriela Firea pe Facebook.

Gabriela Firea, replică pentru Florin Cîţu pe tema vaccinării: Am difuzat dovada! Hai cu realizările woooww!

Gabriela Firea îl contrazice pe premierul Florin Cîţu care a acuzat membrii PSD că au sabotat campania de vaccinare construită de guvern și că s-au împotrivit PNRR-ului. Firea a postat pe Facebook o fotografie cu ea în timp ce se vaccinează anti-COVID şi îi cere premierului să se apuce de treabă.

„Ne-a cerut acum Dl Cîțu, de la tribuna Parlamentului, “dovada” vaccinării! Zice că asta e rețeta “fantastică” prin care el va scoate economia din criză! Că așa achită și împrumuturile înrobitoare! Găsește bani de pensii, alocații, sprijin pentru mediul de afaceri! Gata, am difuzat dovada! Hai cu realizările woooww!!!”, a scris Gabriela Firea, pe Facebook.

Citeşte şi: Delegația Română S&D: Procedura abuzivă de demitere a Avocatului Poporului a adus România în atenția Comisiei Europene

DailyBusiness
Tanczos Barna respinge ideea suspendării președintelui Nicușor Dan: „Un foc de paie, nu se va întâmpla”
Spynews
Incendiu puternic în București! Un depozit arde ca o torță. Au fost trimise mesaje RO-Alert
Fanatik.ro
Alexandru Tudor, împuşcat la Revoluţia din 1989: „A fost la un pas de paralizie!”. Cum i s-a schimbat viaţa
Capital.ro
Doliu fără margini. România a pierdut un mare artist și profesor după Crăciun: Dascăl plin de pasiune, artist sensibil și om dedicat
Playtech.ro
Când ai voie să speli haine după Crăciun, potrivit tradiției. Ce spun preoții
Adevarul
„Faceți din Putin obstacolul” – sfaturile unui diplomat american veteran pentru Zelenski înaintea întâlnirii cu Trump
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Mișcare seismică într-o zonă neobișnuită din România! Ce magnitudine a avut seismul
iamsport.ro
Bölöni a dezvăluit adevăratul motiv pentru care a plecat de la naționala României: ”Sunt numit trădător și om de bani, mă doare”
MediaFlux
Luna intră în conjuncție cu Saturn pe 29 decembrie 2025. Cum influențează acest fenomen astrologic fiecare semn zodiacal
stirilekanald.ro
Crimă șocantă de Crăciun! Un bărbat de 36 de ani, ucis într-un scandal cu peste 20 de persoane. Victima a fost lovită în zona capului de 4 persoane, inclusiv un minor de 14 ani, pe care nu îi cunoștea
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend