Gafă de portar, urmată de un supergol. Reuşită de la 55 de metri în Brazilia VIDEO

Un jucător al formţiei braziliene Atletico Cajazeirense a înscris din propria jumătate de teren, profitând de o degajare greşită a portarului advers.
Daniel Spătaru
17 apr. 2013, 13:02
Gafă de portar, urmată de un supergol. Reuşită de la 55 de metri în Brazilia VIDEO

Plin de elan, goalkeeper-ul formaţiei Nacional de Patos s-a aventurat destul de mult cu mingea la picior în încercarea de a-şi impulsiona colegii să atace poarta adversă. A ieşi cu balonul la picior până la aproape 30 de metri de buturile proprii, însă degajarea sa a fost mai mult decât modestă.

Mingea abia a depăşit jumătatea terenului şi s-a oprit în picioarele lui Cleiton Cearense, căruia nu i-a trebuit decât o secundă pentru a şi-o potrivi pentru şut. Execuţia acestuia, de la 55 de metri, s-a dus ţintă în poarta celor de la Nacional de Patos, iar Atletico a învins cu 3-1.

 

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Vremea se va schimba radical în România! Europa, lovită de un val neobișnuit de aer rece
Fanatik.ro
Ce făcea Cristi Chivu cu banii pe care-i câștiga în România. Adelina Chivu a uimit pe toată lumea
Capital.ro
Vârstnicii care primesc 2.783 de lei pensie. Câți pensionari are România în total. Date oficiale CNPP
Playtech.ro
Un călător care a vizitat întreaga lume dezvăluie ţările care l-au dezamăgit. Multe sunt vizitate anual şi de români
Adevarul
Avertisment dur al șefului ROMARM. România nu trebuie să rămână doar „atelier de asamblare” a dronelor
wowbiz.ro
Apar detalii neașteptate în crima din Bihor. Avocatul familiei fetei ucise vorbește despre posibila implicare a altor persoane: „Nu o să spun cu nume și prenume”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cum ar fi supraviețuit micuțul Alexandru în pădure timp de două zile! Un fost vânător a venit cu explicații
iamsport.ro
Fostul jucător din Ștefan cel Mare a spus că ”adevărata” Dinamo nu e echipa din SuperLiga: ”Când jucam acolo, nici nu îmi venea să cred”
MediaFlux
LIVE VIDEO A început Finala Eurovision 2026. Alexandra Căpitănescu intră în concurs cu numărul 24.  La ce oră va cânta românca și cum poate vota publicul
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi