Genk – Kortrijk 2-1. Ianis Hagi, GOLUL VICTORIEI la prima atingere a mingii. Gică Hagi a fost la meci VIDEO

Ianis Hagi a marcat, vineri, golul victoriei lui Genk în prima etapă din Belgia, scor 2-1, contra lui Kortrijk.

26 iul. 2019, 20:14

Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 74 în locul atacantului suedez Benjamin Nygren (18 ani) şi a înscris la prima atingere de balon! Internaționalul român a fost atent pe o respingere greșită a fundașilor adverși și a șutat puternic, cu un procedeu spectaculos.

Scorul fusese deschis în minutul 13. De Sart marcase pentru oaspeți cu un șut de la 30 de metri, profitând de greșeala portarului lui Genk. Nygren, suedezul înlocuit de Ianis Hagi, egalase în minutul 51.

Camerele televiziunii belgiene au surprins bucuria lui Gică Hagi și a soției sale de după gol. Cei doi au asistat la meci din tribunele arenei Cristal Arena.