George Puşcaş a marcat golul CARIEREI. A promovat-o pe Benevento în Serie A VIDEO

George Pușcaș a reușit al 5-lea gol în ultimele 6 partide pentru Benevento. Cel de joi seară, 1-0 în returul play-off-ului de promovare cu Carpi, a dus-o pe Benevento, în premieră, în Serie A.

09 iun. 2017, 05:23

George Pușcaș a reușit să puncteze în minutul 32 al partidei retur cu Carpi din play-off-ul pentru Serie A, terminată cu victoria lui Benevento, 1-0. Atacantul împrumutat de la Inter Milano A fost servit în fața porții de Venuti și a tras sub bară, fără nicio șansă pentru Belec, portarul oaspeților. În tur, scorul fusese egal 0-0. Puşcaş a fost schimbat în minutul 72, când locul său a fost luat de Karamoko Cisse.

Benevento Calcio provine dintr-un oraş cu doar 60.000 de locuitori. Echipa a fost fondată în 1929, dar a fost desființată și refondată în 2005. Stadionul are o capacitate de 12.847 de locuri.