George Simion a plecat pe ascuns la Viena. Cum a fost filmat în aeroport, la o zi după rezultatul zdrobitor din primul tur

Liderul AUR, George Simion, a fost filmat, luni, călătorind din Viena și aterizând ulterior pe aeroportul din Sibiu, lucru care explică absența sa din noaptea alegerilor. La întoarcerea în țară, candidatul la prezidențiale a mers la o fabrică de încălțăminte din Alba Iulia, acolo unde le-a mulțumit celor care l-au votat,
Alina Costache
05 mai 2025, 20:11
George Simion a plecat pe ascuns la Viena. Cum a fost filmat în aeroport, la o zi după rezultatul zdrobitor din primul tur
George Simion a călătorit de la Viena la Sibiu la o zi după victoria din turul 1

George Simion a fost filmat, luni, în aeroport, când pleca de unul singur din Viena, unde nu se știe exact când a călătorit. Potrivit unor surse, acesta ar fi călătorit spre Austria azi-dimineață, cu o aeronavă de la 6.35.

Citește și: Anunțul momentului! PSD iese de la guvernare! Ciolacu: „Această coaliţie nu mai e legitimă”. Partidul nu susține niciun candidat în turul 2

 

Pe aeroport, Simion a fost suprins mâncând un sandviș, în așteptarea zborului spre Sibiu. Avionul a aterizat la Sibiu la ora 13.44.

De aici, liderul AUR a mers la Alba, într-o vizită la o fabrică de încălțăminte.

„Am revenit la fabrica ReKord din Alba Iulia pentru a mulțumi celor care ne-au votat și ne susțin. Puterea acum e a poporului”, a scris Simion pe pagina sa de Facebook.

Ulterior, departamentul de comunicare al AUR a transmis că George Simion a făcut „materiale de campanie” cu „politicieni europeni de renume în prima parte a zilei”, fără a confirma însă oficial prezența acestuia la Viena.

„Domnul președinte George Simion a realizat mai multe materiale de campanie (poze, clipuri video), pentru al doilea tur al alegerilor prezidențiale, cu politicieni europeni de renume în prima parte a zilei.

Susținerea pentru George Simion va veni între cele două tururi de la marea majoritate a partidelor patriotice, suveranitate și conservatoare din Uniunea Europeană”, a transmis Departamentul de comunicare al Alianței pentru Unirea Românilor.

Citește și: PNL îl susține pe Nicușor Dan în turul 2. Cătălin Predoiu: „Trebuie oprit extremismul să ajungă la Palatul Cotroceni”

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Fratele lui Tavi Popescu l-a „trădat” pe fotbalistul de la FCSB! La ce echipă vrea să joace
Capital.ro
Tragedie în lumea filmului. Un cunoscut și îndrăgit actor s-a sinucis la doar 46 de ani
Playtech.ro
Mihaela Rădulescu, sfâşiată de durere la înmormântarea mamei. Marele absent de la tristul eveniment, vedetă nu a avut pe cine...
Adevarul
Fost membru al CSM, derapaj după referendumul anunțat de Nicușor Dan: „E nebunia unui dictatoraş de operetă care şi-a uitat pastilele”
wowbiz.ro
Primele imagini cu Mihaela Rădulescu, la capela unde este depus sicriul mamei sale. A venit de la Monaco cu o zi înainte de înmormântare, după un zbor cu întârziere | EXCLUSIV
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ultimul mesaj postat de Mălina, tânăra de 27 de ani care și-a găsit sfârșitul după ce ar fi căzut de la etajul 7 al unui bloc din Oradea. Era jurnalistă și pasionată de fotografie
iamsport.ro
Scene neverosimile la Digi Sport! Săpunaru a dat drumul scandărilor în direct: ”M**e, Steaua!”
MediaFlux
Raport teribil al Avocatului Poporului privind pensiile românilor: Se pune în pericol dreptul fundamental la pensie
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet