George Simion îl susţine în turul doi pe Călin Georgescu. „Anul ăsta TikTok-ul dă preşedintele, nu vrem bărbaţi cu fustă în România” VIDEO

George Simion, liderul AUR, a anunţat că-l va susţine pe candidatul independent Călin Georgescu în turul doi al alegerilor prezindenţiale, în confruntarea cu Elena Lasconi, candidata USR.
Filip Stan
25 nov. 2024, 15:55
George Simion îl susţine în turul doi pe Călin Georgescu.
George Simion îl susţine în turul doi pe Călin Georgescu. "Anul ăsta TikTok-ul dă preşedintele, nu vrem bărbaţi cu fustă în România"

George Simion îl susţine în turul doi pe Călin Georgescu. Preşedintele AUR a făcut anunţul pe TikTok, unde a avut şi un derapaj la adresa minorităţilor sexuale din România. „Eu v-am zis că anul asta TikTok-ul dă preşedintele! Că nu sunt eu, nu contează! Contează că vom avea un preşedinte suveranist, mergeţi la vot pe 1 decembrie şi 8 decembrie. Unii recomandă, aşa, de ciudă, să anulaţi votul! Nu anulaţi nici un vot, nu vrem bărbaţi cu fuste în România!”, a transmis George Simion.

Citeşte şi: Cine este clarvăzătorul care a prevestit victoria lui Călin Georgescu. Ce spunea acum trei luni: „Este posibil să apară cineva pe ultima sută de metri, care să ia acest mandat”

În secţiunea de comentarii, susţinătorii AUR vorbesc despre un tandem Călin Georgescu preşedinte şi George Simion premier: „Respect, mergem mai departe cu Călin Georgescu preşedinte şi cu George Simion prim-ministru”, „Alianţă cu Călin! Şi AUR cu SOS să dea mâna şi împreună să faceţi istorie”, „Am crezit că sunteţi de partea răului, dar acum se vede adevărul. Jos pălăria! Călin Georgescu preşedinte, George Simion prim-minstru”.

Citeşte şi: Radu Tudor îl acuză pe Călin Georgescu de „misticism legionaroid pro-rus”. Analistul politic dă vina pe propaganda rusă pentru victoria candidatului suveranist

Călin Georgescu a câştigat primul tur al alegerilor prezidenţiale din România şi va disputa finala pentru Cotroceni cu Elena Lasconi. Marcel Ciolacu a terminat pe locul 3, iar George Simion, pe 4.

@georgesimionoficial Tiktokul dă presedintele anul acesta! Felicitari, @calingeorgescu ♬ original sound – GEORGE SIMION

DailyBusiness
Românii aflaţi în telecabina blocată în Italia au fost evacuați și sunt într-o stare bună
Spynews
Dieta medicilor coreeni care te ajută să slăbești 13 kilograme într-o lună. Rezultatele vor începe să se vadă după trei zile
Fanatik.ro
Cine este oficialul român care a primit cele mai multe cadouri cât a fost în funcție. Bunurile surprinzătoare pe care Băsescu a cerut să le păstreze
Capital.ro
Reînnoirea permisului auto în 2026. Șoferii care sunt obligați să-și schimbe permisul de conducere
Playtech.ro
Cât este salariul unui plutonier sau locotenent ISU în 2026 și ce beneficii suplimentare are
Adevarul
Piața construcțiilor: ce se va întâmpla cu prețurile apartamentelor în 2026
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Iulian s-a stins din viață la 22 de ani, în Germania! Tatăl tânărului a primit vestea în prima zi a anului 2026: „De astăzi e oficial, am rămas fără puiul meu drag!”
iamsport.ro
Finanțatorul din SuperLiga care ar fi, de fapt, miliardar în euro. S-ar afla în top 7 cei mai bogați români
MediaFlux
Tradiții și obiceiuri de Bobotează. Ce nu este bine să faci în această zi
stirilekanald.ro
Filmul complet al sinuciderii de la stația Crângași! Detalii crunte despre ce s-a întâmplat cu femeia de 36 de ani
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend