Gigi Becali aruncă în aer finalul de campionat: „Îl chem aici! CFR i-a falsificat semnătura!”

FCSB a fost învinsă, luni, în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), de CSM Poli Iaşi, în ultimul meci al etapei a VIII-a a play-off-ului Ligii I. Andrei Cristea a marcat în minutul 89, după ce coechipierul său Qaka, dorit de FCSB, a fost eliminat, în minutul 74.

07 mai 2018, 19:48

FCSB si CFR Cluj se lupta pentru titlu in acest sezon, iar finalul de campionat este unul electrizant. Dincolo de lupta de pe teren, se duce si un razboi al declaratiilor si al ofertelor. Budescu poate ajunge la CFR Cluj din vara daca ardelenii castiga campionatul si merg in UEFA Champions League.

Gigi Becali a replicat imediat si a anuntat ca Omrani poate ajunge la FCSB imediat dupa ce se termina sezonul.

„Eu i-am transmis lui Vasi (n.red. Geambazi): ‘Daca iti place de Omrani, il chem aici’. Jucatorului ii expira contractul vara aceasta, ca CFR i-a falsificat semnatura!”, a declarat Gigi Becali pentru DigiSport.

Omrani a marcat 8 goluri in 28 de meciuri pentru CFR, in toate competitiile. Omrani a mai fost dorit de Gigi Becali si in perioada de transferuri din iarna.