Gigi Becali îl „înţeapă” pe MM Stoica: „Rusescu nu e caviar, e icre de ştiucă. Renunţăm la el”

FCSB se pregăteşte de o nouă iarnă cu multe schimbări, anunţate chiar de patronul Gigi Becali după victoria de duminică seara, de la Iaşi, scor 2-1.

26 nov. 2018, 10:08

Raul Rusescu este jucătorul care a ieşit cel mai şifonat după meciul de la Iaşi, iar Gigi Becali spune că atacantul ar putea fi pus pe liber chiar în iarnă, dacă se va găsi o portiţă în contractul său. Rusescu a fost titular cu Poli, dar a fost schimbat la pauză, după ce a ratat cea mai mare ocazie a primei reprize.

Sunt dezamăgit de Rusescu. Ce să mai… Parcă a uitat fotbalul. Să vedem dacă renunţăm la el. Avem contract. Dacă putem să renunţăm la el, renunţăm. L-am luat să ne ajute, dar dacă el le pierde pe toate, nu câştigă un duel, ce să facem… Cu siguranţă o să luăm un atacant, ne trebuie. Daca ia Gnohere roşu, n-avem atacant. Nu e caviar, sunt icre de ştiucă. Nu ne ajută„, a spus Gigi Becali, la ProX.

Declaraţia patronului vine la trei luni după ce MM Stoica, directorul sportiv al FCSB, declara despre Rusescu: „A fost şi este caviar„.