Gigi Becali o desfiinţează pe Anamaria Gavrilă: „Probabil că aşa a vrut Georgescu. Am ajuns de râsul lumii, asta ne mai trebuie preşedinte?”

Gigi Becali a reacționat dur după anunțul că Anamaria Gavrilă își va depune candidatura la alegerile prezidențiale alături de George Simion. Omul de afaceri și-a exprimat speranța că judecătorii Curții Constituționale nu vor invalida candidatura liderei POT, considerând că prezenţa acesteia în cursa prezidenţială ar face ca România să ajungă "de râsul lumii".
Filip Stan
12 mart. 2025, 16:44
Gigi Becali o desfiinţează pe Anamaria Gavrilă:

Latifundiarul din Pipera este convins că George Simion va ajunge în turul doi și că ar avea cele mai mari șanse de câștig într-o confruntare directă cu Nicușor Dan. Într-un interviu acordat postului Antena 3, Becali a avut o serie de declarații acide la adresa Anamariei Gavrilă și a celor din jurul lui Simion.

*”Eu după ce am lăudat CCR, eu acum îi rog să nu îl invalideze pe George Simion. S-ar retrage și asta ne mai trebuie. Anamaria Gavrilă candidat pe președinția României. Chiar așa am ajuns. De râsul lumii. Probabil că așa a vrut Georgescu. Simion face ce face ce vrea Georgescu. El a zis, facem ce spune Georgescu. Dacă eram eu Simion… peste două luni el nu mai există. Acum mai are popularitate, peste 2 luni… pa. Din 300 câți au fost la BEC, azi câți l-au susținut? Nici presa nu îl mai bagă în seamă. La revedere, istorie. Pa!

Situația asta e în avantajul lui Simion. Eu cred că CCR are înțelepciune să îl lase să candideze ca să nu candideze Ana Maria. Acu vă zic ceva… dar îmi săriți în cap și ziceți că sunt misogin. Acu… asta ne mai trebuie, președinte? Eu i-am studiat pe oamenii politici. Dacă o femeie e deșteaptă, aia e. USR au oameni deștepți. Doctrina lor e problema, curcubeu.

Citeşte şi: Remus Pricopie, despre candidaturile lui Simion și Aneimaria Gavrilă: „Colectarea a 200.000 de semnături în trei zile este imposibilă”

Georgescu, săracu, nu mai vorbesc de el. El crede că a avut vreodată vreo coerență? A fost coerent vreodată? Azi a zis ceva, mâine altceva. 100% George Simion va fi în turul doi. Toate sondajele o zic. În turul doi vreau să fie cu Nicușor ca să-l bată. Cu Ponta sau Crin nu știu dacă îi poate bate.”, a spus Gigi Becali, pentru sursa citată.

Citeşte şi: Mario Nawfal, jurnalistul american apropiat al lui Călin Georgescu, compară UE cu Uniunea Sovietică după respingerea candidaturii suveranistului: „Acest lucru este scandalos”

DailyBusiness
FMI și Banca Mondială revizuiesc drastic prognozele pentru România. Creștere economică aproape înjumătățită în 2026
Spynews
EXCLUSIV | Dana Badea, prima reacție după ce s-a scris că are cancer! Fosta ispită de la Insula Iubirii și-a ieșit din minți
Fanatik.ro
Gică Hagi, apel public către cei mai bogați oameni din România: „Se întâmplă peste tot în lume”
Capital.ro
Viața la bloc. Cine plătește pentru întreținerea liftului. Obligație indiferent de etaj și numărul de persoane din locuință
Playtech.ro
Ți-a refulat canalizarea? Cine plătește pagubele și când răspunde asociația de proprietari
Adevarul
Misterul originii moților din Munții Apuseni. Urmași ai dacilor, romanilor și popoarelor atrase de aur
wowbiz.ro
Valentin Sanfira vine cu o „replică” zguduitoare. Ce a apărut pe pagina artistului la scurt timp după ce Codruța a vorbit despre divorț : „Mă știu curat și drept”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Gică Hagi este noul selecționer al României. Când începe mandatul „Regelui”
iamsport.ro
După Cornel Dinu, o altă legendă a ”câinilor” nu este de acord ca noul stadion Dinamo să poarte numele lui Mircea Lucescu
MediaFlux
PSD depune moțiune de cenzură împotriva Guvernului lui Ilie Bolojan, săptămâna viitoare. Un lider PSD a confirmat
stirilekanald.ro
Rusia va plăti despăgubiri după ce a doborât un avion de pasageri cu 67 de oameni la bord
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj