Gigi Becali şi-a luat gândul de la campionat: „Nu mă interesează. Concluzia mea e că suntem slabi”

Gigi Becali s-a arătat extrem de dezamăgit după ce FCSB a câştigat doar două meciuri din cele cinci jucate în finalul sezonului regulat, în ultima partidă încheind doar 2-2 cu FC Voluntari.

04 mart. 2019, 09:33

Nu mă interesează campionatul, mă interesează Europa, dacă tu ai cu Voluntari 1-0 în minutul 13 şi nu câştigi nu mai pot avea pretenţii. Concluzia mea e că suntem slabi, nu avem echipă puternică, nu avem bărbaţi de război, nu mai merge aşa cu floricele. Am avut la dispoziţie o repriză să dam un gol şi nu am reuşit, iar ei au avut cea mai mare ocazie.

Citeşte şi Programul complet al play-off-ului. FCSB este avantajată, Craiova poate ajunge la un punct de CFR

Avem fotbalişti cu o valoare cât de cât, cu puţin talent. dar nu sunt bărbaţi. Lumea zicea cel mai tare e Planic şi a făcut greşeli peste greşeli. Nu pot să dau vina pe Teja sau pe Dică pentru că eu i-am adus pe Stoian şi pe Matei” a spus Gigi Becali, la PRO X.