Gigi Becali, prima reacţie după victoria din Europa League. Ce spune despre Budescu şi Alibec

Gigi Becali a comentat victoria obținută de Steaua, joi, în fața celor de la Viktoria Plzen, scor 3-0 în prima etapă a Grupei G din UEFA Europa League.
Filip Stan
15 sept. 2017, 04:55
Gigi Becali, prima reacţie după victoria din Europa League. Ce spune despre Budescu şi Alibec

Gigi Becali s-a declarat mulţumit de scor şi de evoluţia echipei şi crede că Steaua are acum o echipă care poate face performanţă în Europa.

Steaua a surclasat-o din nou pe ViktoriaPlzen: 3-0

„Am marcat trei goluri, am mai avut și alte ocazii. Ce vrei mai mult de la fotbal? Suntem foarte puternici, acum am făcut și golaveraj. N-are cine să ne ia fața în grupe. Suntem la 70% din capacitate, nu există încă relații bune de joc între jucători. Prevăd o echipă mare care se leagă la Steaua în acest moment. Am fost în cantonament înainte de meci, am băut un pahar de vin, am râs, am glumit. Ca fotbalist, Budescu e o încântare. Am încredere în continuare în Golofca, a făcut un meci mare. Nedelcu e o încântare, e un diamant frumos, o adevărată încântare. Îmi pare rău de Coman, a avut o fază în care a driblat, dar n-a mai avut putere s-o bage în poartă”, a declarat Gigi Becali.

Gigi Becali îl ameninţă pe Alibec: Pierd 10 milioane şi te antrenezi în curtea şcolii. Nu mai vezi fotbal în viaţa ta

„Am mizat pe faptul că cea mai puternică armă din lume e Sfânta Cruce, iar Sfânta Cruce m-a ajutat să înving. Alibec și Budescu sunt o încântare, n-ai cum să nu-ți placă acești jucători”, a mai spus Gigi Becali.