Gigi Becali vrea să dea afară un fotbalist, după doar 45 de minute: „Îmi pare rău că l-am luat”

Gigi Becali, finanțatorul celor de la FCSB, a fost extrem de dezamăgit la finalul partidei cu FC Botoșani, 2-2, din etapa a 7-a a Ligii 1.

03 sept. 2018, 08:53

Principala țintă a lui Gigi Becali a fost bulgarul Hristo Zlatinski. Titularizat în premieră, mijlocașul venit de la Craiova a fost scos la pauză după 45 de minute modeste.

Evoluția acestuia a fost taxată de Becali, care pare că regretă deja transferul acestuia.”Îmi pare rău că l-am luat„, a spus Becali, la plecarea de pe arena din Voluntari, conform TV Digi Sport.

Finanțatorul stelist a lăudat evoluția moldovenilor și a recunoscut slăbiciunile echipei sale: „Botoşaniul e o echipă de play-off, dacă joacă fără Ongenda. Dacă joacă cu el, e de locul 12! Echipă puternică, solidă, care-ţi pune probleme. Nu mă aşteptam! Nu suntem o echipă mare. O echipă mare, când are 2-0, plimbă adversarul până-i scoate ficatul! Nu suntem aşa valoroşi, când eşti egalat la 2-0 acasă deja e o problemă de valoare„.