Gol dintr-o poartă în alta. Un goalkeeper a marcat senzaţional, din degajare, în Cupa Franţei VIDEO

Philippon, portarul grupării corsicane Bastia CA, unde este încă legitimat fotbalistul român Claudiu Keşeru, a marcat un gol senzaţional, din degajare, în Cupa Franţei.

06 ian. 2014, 18:44

CA Bastia este o formaţie care activează în al doilea eşalon francez, iar în Cupa Franţei a evoluat pe terenul unei formaţii din celo de-al cincilea eşalon, La Roche sur Yon. Întâlnirea a contat pentru faza 32-imilor, iar la finalul celor 90 de minute scorul era egal, 0-0.

Vezi şi Gol de la 85 de metri! Execuţia fenomenală a unui portar japonez VIDEO

Diferenţa a fost făcută în prelungiri, când cei din Bastia au marcat de trei ori. Al doilea gol l-a marcat portarul Philippon, direct din degajare, o reuşită de-a dreptul excepţională.