Gol în prelungiri, de la jumătatea terenului. Cea mai frumoasă reuşită a lunii VIDEO

Meciul dintre El Nacional şi Barcelona Guayaquil s-a decis în al doilea minut al prelungirilor, când Christian Marquez a marcat golul de 2-1 pentru Nacional, printr-o execuţie de la 50 de metri.

23 feb. 2015, 11:30

Campionatul Ecuadorului se află abia la etapa a 4-a şi deja s-a marcat un gol care cu greu poate fi detronat din poziţia de „gol al sezonului”. Formaţia El Nacional a reuşit prima sa victorie stagională, ca urmare a unei execuţii neaşteptate, dar senzaţionale a lui Christian Marquez.

Vezi şi Cel mai HAZLIU gol al anului. Un portar se împiedică de minge şi provoacă o fază absurdă VIDEO

În prelungirile partidei acesta a reuşit o recuperare la jumătatea terenului şi, pentru a nu mai pierde vremea, tot el a şutat de acolo, marcând golul victoriei.