Golul serii în Liga Europa. Vinclu curat, de la 35 m, în poarta lui Everton VIDEO

Dinamo Kiev s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Europa, după ce a câştigat cu 5-2 returul cu Everton, după ce pierduse cu 1-2 în Anglia. Golul de 5-1, marcat de Antunes, a fost însă unul de excepţie.

19 mart. 2015, 20:06

Golul nopţii în Liga Europa a fost marcat de Vitorino Antunes, de la Dinamo Kiev, reuşita sa consfinţind calificarea ucrainenilor în sferturile de finală ale Ligii Europa. El a marcat golul de 5-1, printr-o reuşită fabuloasă, de 35 de metri.

Citeşte şi LIGA CAMPIONILOR. FC Barcelona şi Juventus, ultimele calificate în sferturile de finală

Portarul lui Everton, Tim Howard, nu a putut decît să privească neputincios cu mingea se duce la vinclu. Scorul final a fost 5-2 pentru Dinamo Kiev, care s-a calificat în sferturile Ligii Europa cu scorul general de 6-4.