Grea e viața la bloc. Gestul unui locatar i-a băgat în sperieți pe vecini

Un român i-a băgat în sperieți pe vecinii lui de la bloc după ce a decorat într-un mod inedit casa scării. Locatarii s-au îngrozit când au văzut ce se află în fața liftului.
Alina Costache
05 nov. 2024, 13:57
Grea e viața la bloc. Gestul unui locatar i-a băgat în sperieți pe vecini

Viața la bloc este un izvor nesecat de povești. Traiul la un loc cu alți oameni poate fi o problemă, mai ales când printre vecini se află și oameni mai dificili. Chiar dacă spațiul comun ar trebui păstrat liber și curat, sunt și venici care încearcă ”să-l înfrumusețeze”.

Este și cazul unui locatar care a încercat să decoreze scara blocului de Halloween, dar a reușit să-i bage în sperieți pe vecinii săi. Bărbatul a atârnat în fața ușii de la lift ceea ce pare a fi un corp de om, înfășurat în saci de gunoi și lipit cu banză izolatoare. „Corpul” de decor este legat de picioare și stă cu capul în jos. De asemenea, în jur se pot observa și alte elemente de Halloween. Însă gestul lui nu a fost apreciat de toți vecinii.

Citește și: Patru mașini au ars într-o parcare din Arad. Flăcările s-au extins și la blocul din apropiere

Locatarii s-au îngrozit când au văzut ce se află în fața liftului și apoi au pozat imediat grozăvia și au postat totul pe Internet, potrivit observatornews.ro.

„Bună seara, dragi vecini. Vi se pare normal așa ceva agățat în fața unui lift?”, a locatarul extrem de revoltat.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Scară, frumos (@scarafrumos)

Cum era de așteptat, postarea a strâns o mulțime de comentarii. În timp ce unii îl susțin că celălalt locatar a mers prea departe cu decoratul, alții au ales să facă haz de necaz.

„Nașul, dar varianta Sălăjan”, a scris cineva.

Citește și Incendiu la un spital din județul Teleorman. Peste 70 de persoane au fost evacuate de urgență

„Doamnă, nu aveți voie să dormiți acolo”, a mai glumit altcineva.

„Păi dacă nu voia să fie sunat trebuia să scrie “Sunați!” doh”, a completat un utilizator.

 

 

 

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Diletta Leotta, imagine spectaculoasă după ce a devenit mamă a doua oară. Complimentele au curs în valuri
Capital.ro
Amenzi de până la 20.000 de lei pentru proprietarii de terenuri. Controalele încep de la 1 iulie. Planta care se elimină obligatoriu
Playtech.ro
Cât vei plăti pentru aerul condiționat în vara lui 2026 dacă îl folosești 8 ore pe zi. Estimarea costurilor pentru o lună de caniculă
Adevarul
Haos în lanțul de comandă. Cine răspunde pentru securitatea Portului Constanța în caz de criză?
wowbiz.ro
Valentin Sanfira, mesaj dur despre oamenii care l-au dezamăgit: „Nu mai am încredere nici în cei care merită”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Drona care a bubuit în Portul Constanța ar fi a Ucrainei! Anunțul făcut de Marina Ucraineană, la scurt timp după eveniment. Reacția președintelui Nicușor Dan
iamsport.ro
Mutu, negocieri cu un club uriaș din Serie A: ”Ar putea să ajungă acolo”
MediaFlux
Se renunță complet la numerar. Țara care își ia adio de la banii cash începând cu 2027
stirilekanald.ro
(P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți