HALUCINANT! Un turc şi-a reclamat soţia la poliţie pentru că l-a insultat pe Erdogan. Cum a reacţionat femeia

Un bărbat din Turcia a făcut o plângere penală împotriva propriei soţii, pentru că aceasta l-ar fi "insultat" pe preşedintele Recep Tayyip Erdogan, informează cotidianul turc Yeni Şafak, citat de Hurriyet.
Filip Stan
23 feb. 2016, 14:44
HALUCINANT! Un turc şi-a reclamat soţia la poliţie pentru că l-a insultat pe Erdogan. Cum a reacţionat femeia

Bărbatul, Ali D., care locuieşte în districtul Torbali, situat în provincia Izmir, şi-a înregistrat soţia în timp ce îl înjura pe Recep Tayyip Erdogan, care participa la o emisiune televizată.

Ali D. a avertizat-o pe soţie că va face plângere împotriva ei dacă îl va mai insulta pe preşedintele Turciei, iar ea a reacţionat intentându-i divorţ.

În acest context, Ali D. s-a adresat unui avocat şi a depus plângere penală împotriva propriei soţii, acuzată că l-a insultat pe liderul islamisto-conservator de la Ankara.

„Aş depune plângere penală chiar şi împotriva tatălui meu dacă l-ar insulta pe preşedintele ţării”, s-a lăudat Ali D.

Administraţia Recep Tayyip Erdogan a adoptat o legislaţie foarte restrictivă în privinţa libertăţii de exprimare, fiind criticată de organizaţiile internaţionale, pentru reprimarea jurnaliştilor, notează Mediafax.

DailyBusiness
Ciprian Ciucu, declarație misterioasă în timpul votării: „Nu pot să spun de ce mă bucur”
Spynews
Alina Marymar îi dă fatala Lambadei, după ce a dat de înțeles că este însărcinată: "Nu știe să scrie și să citească”
Fanatik.ro
Siyabonga Ngezana dinamitează o seară fantastică: „Nu știu dacă voi mai fi jucătorul FCSB”. Gigi Becali, acuzații grave: „Așa îl învață ei”
Capital.ro
Limită pentru plata cash. Decizie de la Uniunea Europeană. Ce se întâmplă cu numerarul din 2027
Playtech.ro
Cine este Liana Nicoleta Arsenie, președinta Curții de Apel București, și ce avere dețin
Adevarul
Avertismentul dur al unui general polonez către Putin: „Dacă ne atacați, intrăm în Kaliningrad”
wowbiz.ro
Soțul Teodorei Marcu nu mai e om, la jumătate de an de când tânăra a fost ucisă! Ce se întâmplă cu el. Dezvăluiri cutremurătoare: „Din ce în ce mai greu…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Cum se transmite lepra și cum îți dai seama că ai intrat în contact cu boala. Este alertă epidemiologică după confirmarea unui caz la Cluj-Napoca
iamsport.ro
Un suporter al FCSB, la un pas de tragedie la finalul meciului cu Feyenoord! A căzut din tribună la golul lui Tănase
MediaFlux
Nimeni nu scapă. Toate informațiile vor fi transmise în timp real către autorități
stirilekanald.ro
VIDEO El este bărbatul găsit carbonizat într-o mașină din Oradea. Polițiștii iau în calcul varianta sinuciderii
Cum a murit, de fapt, fiul lui Florin Călinescu