Haos în Rusia: BĂTAIE GENERALĂ pe stadion. Un român s-a aflat pe teren VIDEO

Incidente grave la un meci de fotbal în Rusia! Arbitrul a întrerupt partida după ce suporterii echipelor rivale s-au încăierat.

06 apr. 2015, 14:25

Aşa a arătat la un moment dat partida dintre Arsenal Tula, echipa la care joacă Florin Costea, şi Torpedo Moscova, scor 1-3, desfăşurată în cadrul primei ligi a campionatului din Rusia. Cei care au dat startul violenţelor în tribune au fost huliganii echipei moscovite. Dornici de scandal, suporterii au rupt gardurile care separau sectorul lor de cel al susţinătorilor echipei rivale. Haosul a început pe pista de atletism din jurul terenului de joc.

Forţele de ordine au intervenit imediat, pentru a pune capăt încăierării generale. Arbitrul a fost nevoit să întrerupă meciul timp de peste 10 minute. Torpedo Moscova nu este la primele incidente pe teren. Deja, în acest sezon, a primit trei sancţiuni din cauza suporterilor violenţi.

Florin Costea a evoluat toate minutele pentru Arsenal Tula, însă a ieșit la rampă doar în minutul 65, când a încasat un cartonaș galben.