HAPOEL BEER SHEVA – STEAUA FCSB 1-2. Gnohere, „dublă” de un milion de euro GOLURILE VIDEO

HAPOEL BEER SHEVA STEAUA FCSB 1-2. Steaua FCSB s-a impus, joi, în deplasare, 2-1 cu Hapoel Beer Sheva, şi este lider detaşat în Grupa G din Europa League. În celălalt meci, Lugano - Viktoria Plzen 3-2. După trei meciuri, Steaua are 9 puncte, iar Lugano, Viktoria Plzen şi Hapoel Beer Sheva, câte 3 puncte.

19 oct. 2017, 18:58
HAPOEL BEER SHEVA – STEAUA FCSB 1-2.  Gnohere, „dublă” de un milion de euro GOLURILE VIDEO

HAPOEL BEER SHEVA STEAUA FCSB 1-2. Steaua FCSB a câștigat și cel de-al treilea meci din grupele Europa League, 2-1 pe terenul lui Hapoel Beer Sheva, și are maximum de puncte. Trupa lui Nicolae Dică a avut primele clipe grele în minutul 20, când Benzar a ieșit accidentat la coapsa dreaptă, fiind înlocuit cu Enache. Ogu, omul-cheie al israelienilor, s-a accidentat și, la fel ca Benzar, a părăsit terenul 10 minute mai târziu. Steliștii au deschis scorul în minutul 70 prin Gnohere, aflat la prima atingere de balon după înlocuirea cu Tănase. Tot atacantul francez și-a mai trecut numele o dată pe lista marcatorilor 5 minute mai târziu, când a reluat cu capul o centrare foarte bună a lui Budescu. Golul de onoare al israelienilor a fost înscris cu 3 minute înainte de final de fostul jucător al Barcelonei, Issac Cuenca.

HAPOEL BEER SHEVA – STEAUA FCSB 1-2 (0-0) REZUMAT VIDEO

Cuenca 88 / Gnohere 70, 75

HAPOEL BEER SHEVA STEAUA FCSB 1-2. Steaua FCSB e lider în grupă, cu 9 puncte, iar următoarele trei echipe au câte 3 puncte! Dacă roș-albaștrii vor câștiga etapa de peste două săptămâni cu Hapoel se vor califica matematic în primăvara europeană.

Hapoel Beer Sheva: Goresh – Bitton (80 Cuenca), Taha, Elhamed, Korhut – Broun, Ogu (30 Radi), Einbinder – Melikson (C), Sahar (67 Pekhart), Nwakaeme.

FCSB: Fl. Niță – R. Benzar (25 Enache), Bălașa, Planici, Momcilovici – Nedelcu, Ov. Popescu – D. Man (57 Fl. Coman), Budescu, Teixeira – Fl. Tănase (69 Gnohere).